YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Virüsler şimdi de ceplerin kabusu oldu!
Virüsler şimdi de ceplerin kabusu oldu!
10 Ağustos 2009 07:45
3G ile birlikte virüsler ceplere...

Mobil cihazlardan internet kullanımının yaygınlaşmasının doğal bir sonucu olarak, bu cihazlarda artık şirketler için kritik bilgiler de bulunuyor. Bu durum virüs yazarlarının iştahını kabartmış durumda.


Yeni Şafak'ta yer alan habere göre,  bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden virüsler, 3G ile cepten internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte şimdi de cep telefonu ve cep bilgisayarı kullanıcılarının kâbusu olmaya hazırlanıyor. Bilişim Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği mobil güvenlik eğitiminde konuşan Kaspersky Türkiye Teknik Müdürü Bülent Uysaler, virüs yazarlarının, mobil internet kullanımıyla birlikte bu alana yöneldiklerine dikkat çekti ve alınabilecek önlemler hakkında bilgi verdi.


DEĞERLİ BİLGİLER CEPTE


2004 yılında bir olan mobil virüs sayısının, bugün binin üzerine çıktığını belirten Uysaler, “Mobil kullanıcıların yüzde 73'ü değerli bilgiler taşıdığından habersiz. Bugün artık önemli şirket bilgilerimizi cep telefonlarımızdan ulaşıyoruz. Önemli bilgiler artık cepte. Her yıl ABD'de 250 bin akıllı telefon havalimanlarında unutuluyor. Her yıl 100 bin civarında mobil cihaz Londra metrolarında bulunuyor. Araştırmalara göre, bu yılın sonunda ABD'deki iş gücünün yüzde 70'i mobil çalışanlar tarafından karşılanacak. Bu nedenle mobil güvenlik giderek önem kazanıyor” dedi.


YÖNELİŞ ARTIK CİHAZA


HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler