YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vine 40 milyon kullanıcıya ulaştı
Vine 40 milyon kullanıcıya ulaştı
17 Temmuz 2014 12:40
İnternette fenomen olmanın yeni yolu olan Vine, popülaritesini her geçen gün artırıyor, her saniye Vine'a 5 video yükleniyor!

Twitter'ın iki yıl önce satın almasıyla birlikte patlama yaşayan kısa süreli video paylaşım servisi Vine, bugün itibarıyla 40 milyon kullanıcıya ulaştı.

Türkiye'de de sık sık internete "bağışladığı" fenomenlerle gündeme gelen Vine kullanıcılarının yarısından fazlası kadın ve en büyük yaş grubu 18 ila 20 yaş arasında.

Tüm videoların kolajını izlemek 8 yıl

Statista tarafından paylaşılan istatistiklere göre, her Vine kullanıcısı tek bir 6,5 saniyelik Vine videosu hazırlamış olsa, tüm kolajı izlemek 8 yıl sürerdi.

Vine kullanıcılarının en sık paylaşım yaptıkları dönem hafta sonu olarak belirlenirken, markaların hazırladıkları Vine gönderilerinin de geleneksel videolardan yüzde 400 daha fazla paylaşım aldıkları ortaya çıktı.

Aynı infografiğe göre 2016 yılına geldiğimizde tüm internet trafiğinin yarısından fazlasını (yüzde 55) videolar oluşturacak. Bu nedenle gerek markalara, gerekse içerik paylaşmak isteyen kullanıcılara Vine platformu Statista tarafından öneriliyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler