YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ufo var mı yok mu? Öğrenmek için büyük fırsat
Ahlatlıbel Gözlemevi'nde halk günü
Ufo var mı yok mu? Öğrenmek için büyük fırsat
01 Ağustos 2009 / 20:29 Güncelleme: 01 Ağustos 2009 / 00:00

Ankara Üniversitesi Rasathanesi, 2009 Astronomi Yılı kapsamında düzenlediği etkinliklerle, gökcisimlerini gökyüzü meraklılarının ayağına getiriyor. Yıldızlar altında dopdolu bir gece yaşamak isteyenlerin buluşma noktası ise yarın yine rasathane olacak.


Gökyüzü merakı hepimizde var; fakat bu merakı gidermek, en azından gökcisimlerinden birine teleskoptan bakabilmek her zaman yapabileceğimiz bir şey değil. Ankara üniversitesi gözlemevi, bu zevki yaşamak isteyenleri neşeli bir yolculuğa çıkarıyor. Yarın saat 20:30'da gerçekleştirilecek halk günü, gökyüzü gözlemleriyle sınırlı kalmayacak. Bol karikatürlü ve mizahlı sunumlar da katılımcıları bekliyor.


"Astronomların nasıl çalıştığını astroloji ile olan bağlantısı var mı yok mu, ufo var mı yok mu veya uçan daire var mı yok mu?" gibi soruların cevaplarını birinci ağızdan öğrenecek etkinliği katılanlar. Rasathane Müdürü Doç. Dr. Birol Gürol tüm Ankaralılar'ı yarın Ahlatlıbel'e bekliyor.


Etkinliğe katılım ücretsiz... Ancak Ahlatlıbel Gözlemevi'nin serin havasına karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Her ihtimale karşı mont, kazak, hırka gibi giysilerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler