YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'dan "Türkiye" açıklası
Twitter'dan "Türkiye" açıklası
26 Haziran 2013 20:28
Twitter'ın Üst Yöneticisi Costolo, "(Twitter) bir kamusal şehir meydanıdır. Biz, olaylara yorum eklemiyoruz. Siz bu platformu neye inandığınızı söylemek için kullanabilirsiniz. Türkiye'deki halkın yaptığı da bu" dedi.

Sosyal paylaşım ağı Twitter'ın Üst Yöneticisi (CEO) Dick Costolo, Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili olarak, Twitter'ın "kamusal bir şehir meydanı" olduğunu belirterek, platformun bu tür konulara yönelik bir bakış açısının bulunmadığını, olaylara yorum eklemediklerini söyledi.

Costolo, ABD'nin başkenti Washington'daki düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü'nde "Sosyal Medya Döneminde Şehir Meydanı" başlıklı konferansa katıldı.

Burada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Twitter denilen bir bela var" sözlerinin hatırlatılması üzerine Costolo, Erdoğan'ın yorumlarından haberdar olduğunu ifade etti.

Costolo, Türkiye'deki olayları gözlemlediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Açık kamusal bir platformun bulunmasının güzelliği, etrafınızdaki herkesin ne düşündüğünüzü görmesi ve duymasını sağlaması. Bu bir kamusal şehir meydanıdır. Biz, olaylara yorum eklemiyoruz, 'şuna inanıyorsanız bizim platformumuzu kullanamazsınız' demiyoruz. Siz bu platformu neye inandığınızı söylemek için kullanabilirsiniz. Türkiye'deki halkın yaptığı ve Türkiye'deki olaylar konusunda diğer yerlerdeki insanların yaptığı da bu. Platformu bunun için (ifade için) kullanıyorlar. Platformun kendisinin bu tür konulara yönelik bir bakış açısı yoktur, insanların kendi bakış açılarını belirtmek için kullandığı bir araçtır."

Costolo, Twitter'ın siyasi konuşmalar, söylemler için de kullanıldığını sözlerine ekledi.  

AA

21:04
 // DERE YATAĞINDA AKSIN
twitter yada facebook kullanıcısı değilim fakat, madem bu mecralarda düdük öttürenler var, o zaman biz de davul çalalım. Bırakalım dere yatağında aksın. Yanlış bir tez var ise, doğru tez ile karşılık verelim. Aksi takdirde asıl orantısız güç bu olur. E tabi katalog suçlar sözkonusu değil ise....
26 Haziran 2013 21:04
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler