YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'da işler iyi gitmiyor
Twitter'da işler iyi gitmiyor
29 Nisan 2016 19:07
Facebook kârını yüzde 52 artırırken kullanıcı sayısını da 1.6 milyara yükseltti. Twitter ise 310 milyon kullanıcı sayısında tıkanınca sektördeki iddiasını kaybetmeye devam etti.

Yaklaşık 10 yıldır hayatımızda olan sosyal medyada sapla saman birbirinden ayrılmaya başladı. Bu ayrımı hafta içerisinde gelen şirket bilançoları da gösteriyor. Facebook’un bu yılın ilk çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 52 artarak 5.3 milyar dolar oldu. Kullanıcı sayısı da 1.6 milyara ulaşan Facebook’un büyük oranda mobil cihazlar üzerinden kullanılmaya başlanması şirketin sektörde geleceğe yönelik yerini de sağlamlaştırdı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, finansal sonuçlara ilişkin açıklamasında, “Bu yıla harika bir başlangıç yaptık.

‘10 YILLIK YOL HARİTAMIZ HAZIR’

Dünyada herkese istedikleri kişilerle paylaşım yapma gücünü verebilmek için 10 yıllık yol haritamıza odaklanmış durumdayız” ifadesini kullandı. Sosyal medyanın bir diğer popüler adresi Twitter’da ise işler pek iyi gitmiyor. Twitter’ın mali yılının ilk çeyreğinde kullanıcı sayısını 305 milyondan 310 milyona çıkarmasına rağmen 594.5 milyon dolara çıkan gelir hayal kırıklığı yarattı. Facebook ve Twitter yaklaşık olarak 10 yıl önce kurulmuş olmalarına rağmen Facebook dünyanın en kalabalık topluluğu haline gelirken Twitter 300 milyon kullanıcı sayısında tıkandı kaldı. Uzmanlar şirketin yeni ürün tasarlama konusunda yetersiz kalması nedeniyle kullanıcı sayısını artıramadığı ve bu nedenle de reklam almakta zorlandığını belirtiyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler