YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'da büyük devrim
Twitter'da büyük devrim
12 Haziran 2015 22:26
Twiiter, özel mesajlarda 140 harf sınırlamasını kaldırdı. Normal atılan tweetlerde karakter sınırlaması bugüne kadar neyse, bundan sonra da öyle kalmaya devam edecek.

Twitter'ın bugüne kadar ki en önemli ve de sınırlayıcı özelliği olarak da bilinen 140 karakter sınırı 1 Temmuz'da kalkıyor; ancak şimdilik sadece DM'lerden...

Twitter’da 140 karakter sınırlamasının sonuna gelindi. Artık dilenen uzunlukta mesajlar karşı tarafa iletebilecek. Ancak Twitter bu sınırlamayı şimdilik sadece DM’lerde, yani özel mesajlarda kaldırıyor. Normal atılan tweetlerde karakter sınırlaması bugüne kadar neyse, bundan sonra da öyle kalmaya devam edecek.

Kullanıcılar böylece 140 karakter sınırlamasına artık aldırmadan DM atarken dilediği genişlikte yazabilecek ve karşı tarafla rahatça görüşebilecek.

Twitter’daki bu değişiklik 1 Temmuz tarihi itibariyle gerçekleşecek. 1 Temmuz’a kadar DM atarken yine 140 karakter sınırlamasına tabi olacaksınız; ancak sonrasında herhangi bir sınırlamayla karşılaşmayacaksınız.

Twitter’ın benzer şekilde normal atılan tweetlerde bu sınırlamayı kaldırıp kaldırmayacağı ise şimdilik bir muamma; ancak Twitter’ın bu adımı atmasına en azından şimdilik pek sıcak bakılmıyor.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler