YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'a erişim engellendi
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle mahkemelerce erişimi engelleme kararları verildiğini bildirdi.
Twitter'a erişim engellendi
21 Mart 2014 / 08:52 Güncelleme: 21 Mart 2014 / 08:52

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (TİB), vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter'da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları verildiğini bildirdi.

TİB'nden yapılan açıklamada, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın, 5651 sayılı kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürüttüğü anımsatıldı. 

Vatandaşların şikayetleri üzerine, Twitter’da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararlarının verildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na ulaşmış ve başkanlığımız tarafından içeriğin çıkarılması Twitter’dan istenmiştir. Ancak, mahkeme kararlarının uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır. Yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin vermiş olduğu kararları yok saymıştır.

Bu nedenle, vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter’a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür."

Açıklamada, yurt dışı merkezli söz konusu internet sitesinin, Türk mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verileceği bildirildi.

MASUMİYET KARİNESİ, İHLAL EDİLMEMELİ !
 // BATUHAN !
Bu işte Hükumet haklı,
olayı saptırmadan niçin ve nedenine bakmamız lazım.
İşine gelmeyen birisine kaset montajlayıp,
internette yayınlatacaksın,
kimsede hakkını arayamayacak,
olmaz böyle bir şey.
Kendimiz için istemediğimiz bir şeyi, başkası için asla isteyemeyiz !...
21 Mart 2014 Cuma 09:33
TWİTTER TÜRKİYEYE HİZMET ETMEZ
 // Türker ÖZ
Kimse sebebini sorgulamıyor!!!
twitter kapatılmışsa özgülük bitmiştir gözüyle bakılıyor hata bu!!!
Mahkeme kararına kimse bakmıyor.
Mahkemeleri kapatalım o zaman twitter dursun!!
twitter bizi çook seviyormuş, gece gündüz bizi DİZAYN etmek için çalışıyorlarmış, Türkiyeyi nasıl karıştırabiliriz diye planlar yapıyorlarmış. Eeeee malum insan sevdiğini yerden yere vururmuş!!...
21 Mart 2014 Cuma 09:16
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler