YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter 125 bin hesabı askıya aldı
Terörizmle ilişkili olduğu belirtilen 125 bin hesap Twitter tarafından askıya alındı. Engellenen hesapların çoğunluğunun DEAŞ'a yakın hesaplar olduğu belirtildi.
Twitter 125 bin hesabı askıya aldı
06 Şubat 2016 / 06:47 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 11:47

Twitter, terörizmle ilişkili 125 bin hesabı askıya aldığını duyurdu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yapılan açıklamada, geçen yılın ortasından bugüne kadar, terör aktivitelerini destekleyen veya tehdit edici unsurlar içeren 125 binden fazla hesabın askıya alındığı belirtildi.

Twitter'ın terörizmi desteklemek için kullanılmasının kınandığı açıklamada, sosyal paylaşım sitesinin sunduğu hizmetlerden şiddet ve korku salmak için faydalanılamayacağı bildirildi.

Askıya alınan 125 bin hesabın, başta DAEŞ örgütüyle bağlantılı olduğuna işaret edilen açıklamada, "Dünya genelindeki çoğu insan gibi biz de aşırı görüşteki grupların işledikleri vahşet karşısında dehşete düşmüş durumdayız. Twitter kuralları, bu tür davranış biçimlerine izin vermiyor" ifadelerine yer verildi.

İnternet üzerinde terör içerikli mesajları tanımlamak için "sihirli bir algoritma" olmadığı vurgulanan açıklamada, bu hesapların askıya alınmasından sonra, terörle ilgili içeriğe sahip aktivitelerin siteden uzaklaşmaya başladığı kaydedildi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler