YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye uzay ajansı müjdesi
Türkiye'ye uzay ajansı müjdesi
24 Mart 2015 15:14
Başbakan Davutoğlu Konya'da atış test ve değerlendirme merkezinde konuştu. Davutoğlu savunma sanayiinin öneminden bahsederken Uzay ajansı merkezinin de açılacağı müjdesini verdi.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

 

Türkiye kendi savunma sistemini geliştirmek açısından önemli adımlar attı. Aselsan açılışı bunun en önemli göstergesiydi.Bugün açtığımız tesis çok önem arz ediyor.

Uzay ajansını Meclis'e getireceğiz

Füze ve uzay teknolojisini gerçekleştirmek zorundayız. Uzay ajansıyla ilgili çalışmamızı yakında Meclis'e getireceğiz.. Coğrafyalar ülkelerin kaderidir. Tarihinizi değiştiremezsiniz. Bu topraklar coğrafi olarak altın değerdedir. Çevremiz ateş çemberi. Bizim aidiyet bilincimizdir bizi ayakta tutan. Bugünlerde üzerinde çalıştığımız çözüm süreci bunun en büyük göstergesidir. Stratejik vizyonumuzu iyi kavramalıyız. Bu ülkenin evlatları arasında nifak tohumları ekenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizden önceki hükümet Roketsan'ı kapatmak istedi. Eğer kapatılsaydı bugün bu merkez açılmazdı.

Türkiye'nin hibelere ihtiyacı yok

Bugün 1000'i aşkın savunma şirketi faaliyet göstermektedir. Bu güçlü bir ekonominin en büyük örneğidir.

Başdanışman olduğum anlarda önümüze gelen hibeleri hatırlıyorum da şimdi o rakamlara gülüp geçiyoruz. Bundan sonra Türkiye hibçir zaman hibelere muhtaç olmayacak.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler