YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin kapasitesi en yüksek uydusu geliyor
Türkiye'nin kapasitesi en yüksek uydusu geliyor
Türkiye'nin kapasitesi en yüksek uydusu geliyor
10 Mayıs 2008 / 13:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin yeni fırlatılacak bir uyduyla daha hızlı internete kavuşacağını söyledi. Yıldırım, 23 Mayıs’ta Türksat 3-A uydusunun fırlatılacağını, bununla televizyon ve internet konforunun ve hızının artacağını bildirdi.


TÜRKSAT 3-A UZAYA


Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 23-24 Mayıs'ta Türksat 3-A Haberleşme Uydusu'nun uzaya fırlatılmasıyla, televizyon ve internet yayınlarının konforunun önemli ölçüde artacağını, böylece TV yayınlarının daha net izleneceğini, internet erişiminin de daha hızlı gerçekleşeceğini söyledi. Yıldırım, şunları söyledi:


TV YAYINLARINA KALİTE


"Yeni uydumuz Türksat 3-A devreye girince, 15 yıl önce fırlatılan ve bugüne kadar haberleşmemizi sağlayan Türksat 1-B uydusu devre dışı kalacak. Yeni uydumuz Türksat 3-A, bugüne kadar Türkiye'nin kapasitesi en yüksek uydusu olacak. Bütün iletişim olanakları kolaylaşacak, hızı ve kalitesi artacak. Bu uydu, sadece Türkiye'nin haberleşmesine değil, dost-kardeş ve komşu ülkelerin haberleşmesine de katkıda bulunacak. Katkıda bulunacağı bölgeler arasında Kafkaslar, Balkanlar, Ortadoğu'nun bir kısmı da bulunuyor."

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler