YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de lider Avupa'da ise...
Türkiye'de lider Avupa'da ise...
22 Nisan 2010 11:48
Ford'un Fiesta modeli, Türkiye'de 2 bin 878 adetlik satış rakamına ulaşırken, Avrupa'da da en çok tercih edilen modeller arasında yerini aldı.

2010'un ilk üç ayında Türkiye pazarında 2 bin 878 adetlik satış rakamı ile sınıfında lider olan Fiesta, Avrupa'da da aynı dönemde toplam 140 bin 496 adetlik satış hacmine ulaştı.
Bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 21,7 arttırmayı başaran Fiesta, Avrupa'nın tüm sınıflarda en fazla tercih edilen model oldu.

Avrupa toplam araç satışı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6 artarak 3 milyon 737 bin 797 adet olarak gerçekleşti.

Şirketin elde ettiği başarıyı değerlendiren Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay; "Kısa bir süre önce Türkiye'de tanıtımını yaptığımız Fiesta Sport ile yoğun talep gören Fiesta ailesine taze bir güç katmıştık. Fiesta ailesi Türkiye'de olduğu gibi Avrupa pazarında da büyük beğeni kazanıyor. 2009 yılında uygulanan ÖTV indirimi sırasında müşteri taleplerine yetişemeyen ve seneyi sınıfının en fazla tercih edilen ikinci 5 kapılı model olarak kapatan Fiesta, hak ettiği liderliği 2010 yılında hem Türkiye'de hem Avrupa'da kazandı." dedi.

Cihan

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler