YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk işi sosyal ağ: Komşu bul
İnternet'in son yıllarına damgasını vuran sosyal ağlara geçtiğimiz günlerde bir yenisidaha eklendi.
Türk işi sosyal ağ: Komşu bul
30 Ocak 2014 / 11:25 Güncelleme: 30 Ocak 2014 / 15:30

StreeGo isimli platform sosyal ağdeneyimini bir adım öne geçirerek kullanıcılarının komşularını bulmasını sağlıyor.

Milyarlarca kullanıcıyı biraraya toplayan devasa sosyal ağ platformları yurtdışı kaynaklı iken, ülkemizde de bu tarz örneklerin sayısı giderek artıyor.

Türk geliştiricilerin elinden çıkan web tabanlı StreeGO, konuma dayalı bir sosyal ağ oluşturmak niyetinde… Facebook veya Twitter hesabı ile üye olduğunuz ağa misafir hesabı ile de giriş yapabiliyorsunuz. Uygulamanın web sitesi ‘Komşu Bul’ olarak adlandırılmış. Ancak uygulama global kullanıcıları hedeflediği için StreeGO ismini uygun bulmuş.

Uygulamada bulunduğunuz konumun çevresindeki diğer kullanıcıları harita üzerinde görebiliyor ve durum güncellemelerini takip edebiliyorsunuz. Uygulama komşularınızın paylaşımlarını sağ tarafta kullanıcıya sunarken, en popüler olanlarını da listeleyebiliyor.
Türkçe kullanıcılar için www.komsubul.com sitesi üzerinden yayın yapan platform kısa sürede 10 binin üzerinde giriş aldı. Tamamen Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen platforma ilk günlerden itibaren Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da ki ülkelerin yanı sıra Güney Amerika, Afrika ve Uzak Doğu'dan girişlergerçekleşti.

Uygulama sayesinde bulunduğunuz konumun çevresindeki diğer kullanıcıları harita üzerinde görebiliyor ve durum güncellemelerini takip edebiliyorsunuz. Uygulama komşularınızınpaylaşımlarını sağ tarafta kullanıcıya sunarken, en popüler olanlarını da listeleyebiliyor.

Karnı acıkan öğrenci de burda, seçimde oy isteyen aday da!

Proje geliştiricilerinden Doğukan Ergüner, proje sayesinde karnı acıkandan, oy isteyen muhtara, evini kiralamak isteyenden, telefonunu satmak isteyene kadar herkesin sitede buluştuğunu belirtiyor. Ergüner, mevcut sosyal ağların dünyayı yeterince iletişimsel bir aşamaya getiremediğini fakat StreeGo ile bu engeli kırmak istediklerini belirtiyor.
İlerleyen günlerde yeni eklentiler ile yoluna devam edecek sosyal ağ değişik dil destekleri içinde güncellemelerini sürdürüyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler