YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk bilim insanının çalışması 100 yıllık derginin kapağında
Türk bilim insanının çalışması 100 yıllık derginin kapağında
09 Mart 2016 11:57
Türk bilim insanının, üst çene genişletmesinde kullanılan aparatların çürük başlangıcına etkisini araştırdığı çalışma, 100 yılı aşkın süredir yayımlanan bilim dergisi AJO-DO'ya kapak oldu.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yağcı ve ekibince yapılan çalışma, 100 yılı aşkın süredir yayımlanan "American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedic (AJODO)" dergisinin mart sayısına kapak oldu.

Yağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "üst çene genişletmesinde kullanılan aparatların çürük başlangıcı sayılan beyaz nokta oluşumuna etkisi" konulu çalışmaya, 2011'de ERÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Biriminin (BAP) desteğiyle başladıklarını söyledi.

AJODO dergisinde yayımlanan çalışmanın, bu projedeki basamaklardan biri olduğunu belirten Yağcı, "2011'den beri emek verdiğimiz bir çalışma. Bunun bir basamağı da çok sevindirici şekilde, 100 yılı aşkın süredir yayımlanan bilim dünyasının saygın dergilerinden AJODO'nun mart sayısında yer aldı. 

Dergide yayımlanmakla da kalmadı, kapak konusu oldu, mart sayısının videosu olarak internet sitesinde yer aldı. Bu bizim için onur verici, güzel bir gelişme" dedi.


AA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler