YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TTNET aboneleri bu haberi mutlaka okuyun
TTNET'ten abonelerine çok önemli uyarı!
TTNET aboneleri bu haberi mutlaka okuyun
07 Nisan 2009 / 20:00 Güncelleme: 07 Nisan 2009 / 00:00

Son günlerde TTNet Müşteri Hizmetleri adına yapılan aramalar ve istenen bilgiler konusunda uyaran firma, bu tip bir çalışmalarının olmadığını belirtti.


TTNet’ten yapılan açıklama göre bazı kötü niyetli kişilerin TTNet adına aboneleri arayarak kredi kartı bilgilerini istediklerini, bu konuda dikkatli olunması ve bilgilerin verilmemesi gerektiği belirtildi.


İşte TTNet’in gönderdiği açıklama:


Değerli Müşterimiz,


Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından “TTNET Müşteri Hizmetleri” adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.


TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.


444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.


TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.


TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.


Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.


Saygılarımızla,


TTNET A.Ş.


www.uruninceleme.com

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler