YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tablet Piyasası Zayıflıyor
Tablet Piyasası Zayıflıyor
10 Mart 2016 06:17
IDC adlı araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre 2016 yılında klasik tasarımlı tabletlerin satışları azalacak. 2'si 1 arada tablet satışlarında ise yükseliş bekleniyor.

Araştırma şirketi IDC, bugün yayınladığı raporla birlikte tablet piyasasının 2016 yılındaki akıbeti hakkında tahminlerini açıkladı. Yapılan tahminlere göre bu yıl tablet piyasası düşüşe geçecek.

Tablet-bilgisayarlar yükselişe geçiyor

IDC'nin raporunda iPad, Galaxy Tab gibi klasik tabletlerin satışlarının bu yıl içerisinde %5.9 oranında azalacağı öngörülüyor. Bu düşüşteki en önemli faktörün ise bu yıl yükselişe geçecek olan 2'si 1 arada tabletler olacağı söyleniyor.

Önümüzdeki aylarda Huawei ve Alcatel'in sunacağı yeni konseptteki tabletlerin de klasik tablet piyasasına darbe vuracağı aktarılıyor.

Özellikle x86 mobil çiplerini ve Windows 10 işletim sistemini kullanan tablet-bilgisayarların, klasik tabletlere oranla çok daha fonksiyonel olması, yeni kullanıcıların tercihini önemli ölçüde etkileyecek gibi görünüyor.

Bunun yanında IDC'nin 2020 yılına kadar piyasada gerçekleşecek değişim hakkında yaptığı tahminlere bakılırsa Apple'ı zor günler bekliyor diyebiliriz.

Yapılan tahminler, klasik bir söz olan "değişmeyen tek şey değişimdir" sözünü akıllara getiriyor. Bakalım günümüzde tablet piyasasında söz sahibi olan şirketler, gelecekte bugünkü yerlerini koruyabilmek için ne gibi yenilikler getirmek zorunda kalacaklar.

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler