YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tablet Kullanıcısı 1 Milyarı Aşacak!
Tablet Kullanıcısı 1 Milyarı Aşacak!
10 Ocak 2015 03:35
eMarketer araştırma şirketinin tablet kullanımına yönelik 2015 tahminleri çarpıcı rakamlar ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, tablet kullanıcısı sayısı bu yıl 1 milyar sınırını aşacak.

Son dönemde biraz gözden düşmüş görünse de, dünya çapındaki tablet kullanıcısı sayısı yıldan yıla yükseliyor. eMarketer araştırma şirketinin 2015 yılına yönelik beklentileri ise yeni bir eşiğin daha aşılacağını gösteriyor.

1 milyar sınırı aşılacak

Neowin.net sitesinin haberine göre, eMarketer tahminleri bu yıl içinde 1 milyarı aşkın kişinin tablet kullanıcısı olacağını gösteriyor. Tablet kullanıcı sayısında başı çekecek ülke ise Çin olacak. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkede 2015 yılında tablet kullanıcısı sayısının 328 milyona ulaşması bekleniyor. Bu rakam, global tablet kullanıcısının 3'te birine denk geliyor.

Dünya nüfusunun yüzde 15'i...

Biraz daha uzun vadeli tahminler ise yine tabletlerdeki artış ivmesini gösteriyor. Bu yıl 1 milyar sınırını aşacak mobil cihazın, 2016'da 1.2 milyar, 2018 yılında ise 1.43 milyar kullanıcıya ulaşacağı ön görülüyor. Bakalım bu yıl dünya nüfusunun yüzde 15'ini kendine bağlayan ve kullanıcısı yapan tabletler yakın gelecekte neleri başaracak?

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler