YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sosyal medya alanındaki sektör analizleri açıklandı
Sosyal medya alanındaki sektör analizleri açıklandı
07 Mayıs 2014 13:27
Sosyal medya ölçümleme, raporlama ve analiz platformu BoomSocial, Nisan ayı sosyal medya analizlerini açıkladı.

Sektör analizleri ile markaların sosyal medya stratejilerini şekillendirmek için ihtiyaç duydukları tüm verileri sağlamayı hedefleyen BoomSocial’ın, 57 farklı sektörün Facebook ve Twitter hesaplarının Nisan ayı performanslarının incelendiği analizlerde, farklı sektörlerin dinamikleri, aktiviteleri ve kullanıcı etkileşimlerine ilişkin önemli veriler yer aldı.

Bankaların favori saati 16.00

Sektörlerin hayran sayısı değişimini, rakiplerin ileti kullanım stratejilerini, sektör takipçilerinin sosyal medya sayfalarıyla etkileşimlerini, ay boyunca en başarılı iletileri, günlük ve saatlik ileti istatistiklerini ve daha birçok bilgiyi detaylı grafik ve tablolar ile sunan BoomSocial’ın Nisan ayı sosyal medya analizlerinde incelenen 442 Facebook iletisine göre bankaların en yoğun Facebook iletisi paylaştığı saat 16:00-17:00 arası olurken; Twitter’da incelenen bin 190 Tweet ise, bankaların bu mecrada en çok 13:00-14:00 saatleri arasında paylaşımda bulunduğunu gösterdi.

Nisan ayında televizyon kanallarının Facebook sayfalarında 7.5 milyon etkileşim gerçekleştiğini gösteren analizlerin sonucunda 1.3 milyon etkileşim alan Kanal D birinci oldu.Online Alışveriş sektöründe en başarılı ileti ise bukombin.com’un 85 bin beğeni, 938 yorum ve 10 bin paylaşım alan iletisi oldu. bukombin.com, Happy Center, Tozlu Giyim, Modanisa ve ebebek sektörün en çok etkileşim alan hesaplarıydı.

Otomotivde görsel iletileri önde

Analizlerin sonucuna göre 34 markanın yer aldığı Otomotiv Üreticileri sektöründe bu ay paylaşılan 757 iletiden yüzde 91.3’ü görselli iletilerden oluştuğu sonucuna ulaşıldı.

Volkswagen Türkiye 3,062,889 hayranı ile en büyük sayfa olurken 25 puanlık BQS skoruyla en başarılı sayfa sıralamasında ise Mercedes-Benz Türkiye birinciliğe oturdu.Boomsocial’ın aylık sektörel analizleri www.boomsocial.com adresinden takip ediliyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler