YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skype kapatıldı mı, Skype neden açılmıyor?
Skype kapatıldı mı, Skype neden açılmıyor?
22 Eylül 2015 08:57
Skype kullananların bir çoğu bugün oturum açamama sorunu yaşıyorlar. Peki Skype neden açılmıyor? Skype hakkında yapılan açıklamalar neler? Tüm detaylar haberimizde..

Dünyanın en çok kullanılan VoIP servislerinden biri olan Skype, dünya çapında hata verdi. Microsoft, Skype’ı satın aldıktan sonra pek çok değişikliğe gitti, ancak son aylarda yaşanan kopma sorunu ve sıklıkla erişime kapanmasının önüne geçemedi. Skype tüm dünyada çöktü. Sosyal medyada, Haziran ayında dünya çapında yaşanan büyük Skype kesintisi, bir hacker saldırısı olarak değerlendirilmişti. Microsoft ise bu iddiayı yalanlamıştı.

Yine akıllara siber saldırı ihtimali gelmesi üzerine Skype, Twitter hesabı üzerinden, “Bazı kullanıcıların giriş yapmalarını engelleyen bu hatayı düzeltmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” açıklamasını yaptı. Bir diğer açıklamada, "Çökme bazı kullanıcıları etkiledi" denilse de, Avrupa, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Türkiye gibi birçok bölgede kesinti yaşanmaya devam ediyor.
 
En çok kullanılan ücretsiz anlık mesajlaşma, görüntülü sohbet uygulaması Skype "dünya genelinde" erişim sorunu yaşandı. Mesajlaşma ve anlık konuşmaların internet ortamında gerçekleştirildiği skype bu sıralarda açılmıyor. 21 Eylül Pazartesi günü itibarı ile kullanılamayan sistem binlerce kullanıcının mağdur olmasına neden oldu.

Kullanıcılar skype'ın açılmaması üzerinde Skype neden açılmıyor, skype kapatıldı mı, skype çöktü mü, skype ne zaman açılacak sorularının cevaplarını merak ediyorlar.
 
SKYPE NEDEN AÇILMIYOR?

Kurumsal ve kişisel olarak geniş kullanım alanına sahip olan Skype'ın kullanıcıları, Skype ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyor. Basit işletimi güçlü özelliklerle donatan Skype'ın neden açılmadığı ile ilgili yetkililer tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İnternet ortamında dolaşan söylentilere göre, skype'ın kullanılamama sebebinin, Microsoft'un Skype'a yaptığı yenileme ve sunucu çalışmaları olduğu düşünülüyor. Bu çalışmaların yerinde gitmediği ve beklenmedik bu sorunun ortaya çıkmış olabileceği ihtimaler arasında.
 
Dünya çapında birçok  kullanıcının sürekli aktif olarak kullandığı, geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınan mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması Skype, 10 seneyi aşkın zamandır kullanıcıları tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılmasına rağmen birkaç saattir nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü çöktü.'Ülkemizde Skype mı engellendi ?'' soruları yayılmaya başlıyorken, bu sorunun sadece Türkiye’de değil dünya genelinde olduğu anlaşıldı.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler