YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skype İndir ! Skype bağlanamıyor hatası ve çözümü
Skype İndir ! Skype bağlanamıyor hatası ve çözümü
23 Eylül 2015 10:08
Skype çöktü, ortalık fena karıştı. Microsoft'un satın aldığı ve bu satın alam sonrası dünyanın popüler mesajlaşma servisi MSN'nin fişini çektiği Skype'de kimse iletişim kuramıyor.

Skype'de kimse iletişim kuramıyor. Dosya alışverişi, yazışma, görüntülü ve sesli konuşma yapılamıyor. Firmalar durumdan çok rahatsız, yetkililer ne açıklama yaptı? İşte haberin detayları.. Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınan Skype bir türlü belini doğrultamadı. Son aylarda defalarca kapanan Skype'a yine erişilemiyor. Milyonlarca kullanıcıyı mağdur eden çöküşün nedeni henüz bilinmezken yaşanan kesinti nedeniyle kullanıcılar bir hayli tepkili.

Öte yandan 3 Haziran 2015 tarihinde yaşanan dünya çapında Skype kesintisi vakasının bir saldırı olmadığı belirtilimişti. Ancak her hangi bir saldırı olmadan defalarca kapanabilen Skype'ın sağlığı tartışma konusu olmayı sürdürüyor. Binlerce firmanın ve milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Microsoft yapımı mesajlaşma ve görüşme servisi olan Skype, 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Ancak bugün birkaç saattir yaşanan sorun ile ilk etapta "Ülkemizde Skype engellendi" düşüncesi yayılmaya başlanıyorken bu sorunun sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde olduğu ortaya çıktı. Yani şirketlerin toplantılarını yaptığı, ofislerde departmanlar arası haberleşmede kullanılan ve kişisel kullanımda da görüntülü görüşme için ilk başvurulan program olan Skype'a internet bağlantınız olsa dahi erişim sağlanamıyor.

Erişim sağlamış olanlar ise görünürde bağlantı koptu olarak görünsede görüşmelerini yapabiliyorlar. Yani bu bağlantı kopması öncesi bağlı olanlar şu anda haberleşebilirken, yeni bağlanacak olanlar ve tekrar bağlanmaya çalışanlar Skype'a erişemiyor. Peki ya bu sorunun sebebi ne? İnternet ortamında dolaşan söylentilere göre bu sorunun sebebi Microsoft'un Skype'a yaptığı yenileme ve sunucu çalışmaları. Ancak görülen o ki bu çalışmalar yerinde gitmemiş ve beklenmedik bu sorun ortaya çıktı. Çözümü ise maalesef şu an için yok. (Tabii bir çözüm ortaya çıkarsa hemen haberimize ekleriz) Skype'tan gelen açıklama da durumdan haberdar olduklarını işaret ediyor. Ekip bu işi çözmek için uğraştığını ve en kısa sürede çözeceklerini dile getirmiş. Bakalım ne kadar sürecek.

Haberler Detayı

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler