YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şirketler müşteri çekebilmek için kampanyalara sar
Şirketler müşteri çekebilmek için kampanyalara sar
Şirketler müşteri çekebilmek için kampanyalara sar
09 Haziran 2008 / 14:08 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Akaryakıt fiyatlarındaki önlenemeyen artış devam ederken ard arda gelen zamalar otomotiv satışlarını da etkiledi. Şirketler müşteri çekebilmek için kampanyalara sarıldı.Nissan, benzinli ve dizel otomatik yeni X-Trail’de ve Navara’da 2 bin YTL, Micra’da ise bin 840 YTL indirim uyguluyor.


GM Türkiye markalarından Opel’de 500 YTL’den başlayan peşin alım indirimleri var. Antara’da 7 bin YTL, eski Zafira’da 7 bin 590 YTL indirim uygulanıyor. Chevrolet’de bin 500 YTL ile 5 bin 502 YTL arasında indirim yapılıyor. 5 bin 502 YTL’lik indirim Captiva’da geçerli. Saab’da ise 4 bin 720 Euro ile 5 bin 428 Euro indirim var.


Daihatsu, LPG’li TeriosEco’da LPG dönüşüm kitini ücretsiz veriyor. Haziran ayı boyunca sürecek bu kampanya ile bin 800 YTL’lik bir avantaj sunuluyor. TeriosEco’nun fiyatı 38 bin 850 YTL’den başlıyor.


Skoda Fabia 4 bin 300 YTL, Roomster 2 bin 100 YTL’ye varan indirimli fiyatlarla sunuluyor. Roomster’da ayda 302 YTL’den başlayan taksit seçenekleri de bulunuyor. Octavia’da 3 bin 400 YTL, Octavia Tour’da 3 bin YTL, Superb’de ise 3 bin 600 YTL’ye varan indirimler var.


Kia markalı hafif ticari araçlarda, 15 Haziran tarihine kadar, taşınabilir navigasyon cihazı hediye olarak veriliyor.


Otomatik pilotlu Accord 69.5 bin YTL’ye piyasada


TAMAMEN yenilenen Honda Accord satışa sunuldu. Accord, artan genişliği ve daha alçak olan yeni tasarımıyla sportif bir görünüme sahip. 69 bin 500 YTL’ye satışa sunulan Accord, D segmentindeki premium markalar ile rekabet etmeyi hedefliyor. Accord’da en önemli yenilik olan çarpışma hafifletici fren sistemi (CMBS) adeta otomatik pilot görevi görüyor. Öndeki araçla çarpışma riski olduğunda ya da aradaki önceden belirlenen değerin altına düştüğünde, sesli alarm devreye giriyor. Mesafenin azalmaya devam etmesi halinde, CMBS hafifçe frene basıyor ve sürücü emniyet kemeri çekilerek sürücü uyarılıyor. Sesli alarm tekrar devreye giriyor. Sistemin çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu belirlemesi halinde ön gergiler sürücünün ve ön koltuktaki yolcunun emniyet kemerini çekiyor, frene basarak hızı düşürüyor.


Star gazetesi

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler