YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siber saldırılara karşı Türkiye’de bir ilk
Son dönemlerde siber güvenlik alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ, Ankara'da kuracağı Siber Füzyon Merkezi ile henüz ortaya çıkmamış siber saldırı ve tehditler önceden tespit edilebilecek.
Siber saldırılara karşı Türkiye’de bir ilk
01 Mart 2016 / 21:33 Güncelleme: 01 Mart 2016 / 21:34

Dünyada sadece birkaç ülkede bulunan Siber Füzyon Merkezi ile Türkiye, siber saldırı tehditlerini önceden tespit edebilecek.

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ'nin (STM), Ankara’da kuracağı ve dünyada sadece birkaç ülkede bulunan Siber Füzyon Merkezi ile Türkiye, henüz ortaya çıkmamış siber saldırı tehditlerini önceden tespit edebilecek.

DÜNYADA SADECE BİR KAÇ ÜLKEDE VAR

Son dönemde siber güvenlik alanındaki çalışmalarıyla dikkati çeken STM, bu alanda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. STM, bu kapsamda, Ankara’da dünyada sadece birkaç ülkede bulunan ve yeni nesil siber güvenlik merkezi olarak nitelenen Siber Füzyon Merkezi kuracak. 

STM’nin gelecek ay faaliyete geçireceği merkez sayesinde, artık sadece bilinen siber tehditler değil, henüz ortaya çıkartılmamış, gelişmiş karmaşık metotlar kullanan yeni tehditler de saldırıdan önce tespit edilebilecek ve önlem alınabilecek.

ÖNEMLİ BİR GÜÇ OLACAK

Merkezde, zafiyet yönetimi, siber tehdit istihbaratı, tehdit savunma operasyonu, siber harekat merkezi ve olay müdahale yönetimi yetenekleri, özellikle üst seviye yöneticilerin siber olayların yönetiminde inisiyatif almasına imkan sağlayacak yenilikçi harp oyunları yöntemleriyle birleştirilerek modern bir siber güvenlik yaklaşımının uygulanmasına imkan sağlanacak.

Siber Füzyon Merkezi’nde sadece siber güvenlik uzmanları değil, büyük veri, veri bilimi, istatistik, matematik, doğal dil işleme, görüntü ve ses işleme gibi farklı disiplinlerden uzmanlar da görev alacak. Her yönüyle ilk olacak bu merkez, siber saldırılara karşı Türkiye’nin önemli bir gücü olacak.

 // Ozii
Harikaa ...
02 Mart 2016 00:19
 // irşad
süper ötesi......
01 Mart 2016 21:51
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler