YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selfie çubuğu hayat kurtardı!
Selfie çubuğu hayat kurtardı!
10 Temmuz 2015 04:32
ABD’de okyanusta selfie çubuğuna bağladıkları kamerayla videolarını çeken baba-kız dip akıntısına kapıldı. Akıntının okyanusa doğru çektiği Erynn Johns, elinden bırakmadığı selfie çubuğunu yakalayıp kendisini kıyıya çeken annesi tarafından kurtarıldı.

ABD’nin Massachussets eyaletindeki Nantucket, Surfside Plajı’nda Salı günü denize giren Johns ailesi, boğulmaktan selfie çubuğu sayesinde kurtuldu. Okyanusta selfie çubuğuna taktığı video kamerayla annesi ve babası Derrick Johns’u kaydeden 16 yaşındaki Erynn ve babası, dip akıntısının kendilerini okyanusa doğru çekmesi nedeniyle boğulma tehlikesi atlattı. Baba ve kızının boğulma tehlikesi geçirdiği anlar kameraya yakalanırken, anne Johns, Erynn'in elinden bırakmadığı selfie çubuğuna yakalayarak kızını kıyıya doğru çekmeyi başardı.

Erynn Johns kıyıya çıkmayı başarırken baba Derrick Johns çevredekilerin yardımlarıyla kıyıya çıkarılabildi. Bir dönem Deniz Piyadesi olarak görev yapan Derrick Johns, ABC muhabirine “Deniz Piyadeleriyle açık denizde birkaç kez göreve çıktım ama hiç böylesi bir yorgunluk ve korku hissetmemiştim” dedi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler