YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung'un yeni modeli, 10 saatten fazla pil süres
Samsung'un yeni modeli, 10 saatten fazla pil süres
Samsung'un yeni modeli, 10 saatten fazla pil süres
25 Ağustos 2008 / 20:52 Güncelleme: 25 Ağustos 2008 / 00:00

Dünyaya 1 ay sonra duyurulacak olan bilgisayar, ilk kez Türkiye'de. Ürünün özelliği, 10 saatten fazla pil süresi sunuyor olması. İşte o görüntü.


Samsung en yeni dizüstü bilgisayarlarıyla Türkiye'de de satışa çıkıyor. Performansı yüksek olan modellerin fiyatları da oldukça uygun sayılır. Tasarım konusunda ise Samsung, LCD TV'lerdeki tecrübesini dizüstü bilgisayarlarına da yansıtmış gibi görünüyor.


Ancak bu modeller arasında öyle birisi var ki; sunduğu pil performansı ile kullanıcıları oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor. Samsung X360 laptop, 1.1 kilogram ağırlığına rağmen 10 saatten fazla pil ömrü sunuyor. Üstelik netbook'lar (mini dizüstü bilgisayarlar) gibi düşük performanslı da değil ve üzerinde Windows Vista var.Dünyada ilk kez ShiftDelete.Net üzerinden paylaşılan bu ekran görüntüsünde, bilgisayarın işlemcisi, RAM miktarı ve bu performansın karşılığında kalan pil süresi görülüyor.


Neredeyse yarısı dolu olan bataryası, en az 6 saat daha bu bilgisayarı parlak ekranda kullanmayı mümkün kılıyor. Bu ürün 1 ay sonra duyurulacak ve 3 ay sonra da satışa çıkacak.


Dış görünüşü ise, aşağıda bağlantısı bulunan Samsung X460'ın biraz daha küçültülmüş hali gibi olacak. 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler