YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung'un akıllı saatine SIM kart
Samsung'un akıllı saatine SIM kart
27 Mayıs 2014 14:24
Wall Street Journal'in duyumuna göre, Samsung ilgi gören akıllı saati Gear'ın yeni modellerine SIM kart eklemeyi planlıyor.

Kol saatinin aynı zamanda minik bir telefon olarak da kullanılabilmesini isteyen Samsung, böylece Gear'in, sıradan bir telefonun yapabildiği her şeyi yapabilmesini sağlayacak. Aynı zamanda bir kalp monitörü olarak da çalışacak olan yeni nesil Gear'in, benzer özelliklere sahip olacağı tahmin edilen Apple'ın iWatch'ına rakip olarak tasarlandığı da tahmin ediliyor.

Samsung'un yeni akıllı saat / telefonunun, yine Samsung'a ait olan Tizen işletim sistemini kullanacağı söyleniyor. Böylece Samsung, Android ekosistemi dışında bir ürün daha geliştirmiş olacak. Samsung'un Tizen'e yaptığı büyük yatırım düşünüldüğünde, çok da şaşırtıcı bir durum olmasa gerek...

Bu bilgi, güvenilir kaynaklardan gelmiş olsa da, Samsung henüz resmi bir açıklama yapmış değil ve konu tamamen bir dedikodu olarak kabul ediliyor. Yine de Apple'ın bu yıl duyurması beklenen iWatch'ına karşı Samsung'un da daha güçlü ve sansasyonel bir Gear ile ortaya çıkması hiç sürpriz olmayacak.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler