YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung'dan ezber bozan teknoloji: Göz içine akıllı lens
Samsung'dan ezber bozan teknoloji: Göz içine akıllı lens
09 Nisan 2016 09:25
Teknoloji devi Samsung'dan büyük bir hamle geldi. Samsung yeni nesilde göz içine yerleştirilen akıllı lensle teknolojiyle hayal gücünü birleştirecek.

Samsung, geleceğin teknolojilerinden biri olarak görülen akıllı lens patenti alıyor. İşte detaylar…
Samsung, geleceğin teknolojilerinden biri olarak görülen akıllı lens teknolojisi konusunda ilk adımını attı. Samsung Patent ve Ticari Markalar Bölümü, Gear Link adı verilen akıllı lensinin patentini alıyor.

Google'ın birkaç yıl önce duyurduğu Google Glass projesinin ardından, geleceğin teknolojisi akıllı lensler için de ilk adım atılmış oldu.

Giyilebilir teknoloji konusunda kendini geliştiren Samsung, 2014 yılından beri Gear Link adlı akıllı kontakt lens teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Güney Koreli teknoloji şirketi, cihazın patentini alma konusunda girişimde bulunuyor.

Telefon çözümlerinde bütünleşerek kullanıcılara sunulacağı belirtilen akıllı lens Gear Link, özel ekran, kamera, hareket sensörleri gibi çözümlerini barındıracak.

Ürünün üretimi ilk etapta Amerika ve Asya pazarlarında gerçekleştirilecek. Akıllı lens hakkında daha fazla bilgi verilmezken, ürünün geleceğin teknolojilerine büyük bir katkıda bulunacağı kesin.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler