YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung'a kötü haber uçağa alınmayacak
Samsung'a kötü haber uçağa alınmayacak
08 Eylül 2016 21:40
Samsung'un bataryası sıkıntılı yeni telefonu Note 7'ye karşı Amerikan Federal Havacılık Kurulu (FAA) harekete geçti. Kurul, Galaxy Note 7 sahiplerinin uçağa binmesinin yasaklanmasını tartışıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un başı, geride bıraktığımız ay piyasaya sürdüğü Note 7 ile belada. Bildiğimiz üzere telefon, tespit edilen batarya problemi ile nedeniyle toplatılıyor. Samsung bu nedenden dolayı milyarlarca dolar zarar etti. Son zamanlarda art arda gelen patlama haberleri de Note 7 kullanıcılarını tedirgin etmeye başladı. Zira telefon şarj halindeyken, hiç beklemediğiniz bir anda alev alabiliyor.

Tüm bu durumları göz önüne alan yetkililer, telefonun oluşturduğu tehlikeye karşı önlemler almaya hazırlanıyor. Bu tedbirler, ilk olarak Amerikan Federal Havacılık Kurulu (FAA) tarafından alınıyor. FAA henüz kararını açıklamadı fakat beklenen açıklama gelirse Note 7 kullanıcıları büyük sıkıntıya düşecek. Zira bu karar ile Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları uçaklara alınmayacak. Daha doğrusu telefonla birlikte uçağa alınmayacaklar. Note 7'yi bagaja koymalarına da izin verilmeyecek.

Esasen FAA'nın bu doğrultuda karar alması oldukça isabetli olur. Zira hatalı üretilen bir telefonun, diğer yolcuların can güvenliğine tehlikeye atmasına izin verilmemeli. Hatta bu uygulamanın diğer ülkelerde de uygulanması gerekiyor. En azından sıkıntılı ürünler piyasadan toplatılana kadar.

Diğer taraftan Samsung'da hayal kırıklığı devam ediyor. Bildiğimiz üzere Güney Koreli teknoloji devi, Note 7'nin satış rekorları kırmasını bekliyordu. Esasen gidişat ilk başta öyleydi. Lakin sonrasında rüzgar tersine döndü ve şirket değer kaybetti. Samsung'un bu işin içinden nasıl çıkacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

 

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler