25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın189,011
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1387
 • İstanbul21 °C
 • Ankara19 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya19 °C
 • Adana24 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri17 °C
 • Kocaeli15 °C
 • Şanlıurfa25 °C
 • Gaziantep24 °C
 • İçel23 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne kadar?
Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne kadar?
27 Şubat 2016 10:08
Samsung telefonla teknolojiye devam etmek isteyenler Samsung Galaxy S7'nin çıkmasını bekliyor. Samsung Galaxy S7 ne zaman çıkacak? Samsung Galaxy S7 Türkiye'ye gelmeden özellikleri, fiyatı çıkış tarihi merak ediliyor.

Samsung Galaxy s7 telefonlarının çıkış tarihi belli oldu mu?

Geçtiğimiz hafta sonu tanıtımının üzerine en çok merak edilen akıllı telefon olması ile Samsung Galaxy S7 oldu. Bu cihaz hakkında akıllarda bir sürü soru işareti yer alırken, en çok sorulan soru Samsung Galaxy S7 ne zaman çıkacak sorusu oldu.

Samsung yeni amiral gemisi S7 ile pazardaki konumunu korumak istiyor. Galaxy S6 modeliyle ciddi satış rakamlarına ulaşan şirket, bu başarısını S7 modeliyle güçlendirmeyi hedefliyor. Bu sebeplerle Samsung Galaxy S7 modeli sabırsızlıkla bekleniyor. Sabırsızlıkla beklenen Samsung Galaxy S7 özellikleri de çok merak edilen konular arasında yer alırken, model ile ilgili merak edilen her şeyin haberimizde yer aldığını hatırlayalım. Samsung Galaxy S7 fiyatı hakkında gelen bilgiler ve Samsung Galaxy S7 çıkış tarihi, haberimizde...

SAMSUNG GALAXY S7 NE ZAMAN ÇIKACAK

Tanıtımda görüldüğü üzere Samsung Galaxy S7’nin tasarımı, markanın bir önceki modeli olan S6’dan çok da farklı olmayacak gibi görünüyor. İki telefonun ön tarafına baktığınızda, ‘home’ tuşunun etrafındaki metalik çerçevenin kaldırılması dışında neredeyse aynı görünüyorlar. En belirgin farkları ise S7’nin yuvarlanmış kenarları ile daha rahat tutuş sağlıyor olması. Galaxy S7'nin ekranı "Always On Display" sayesinde hep açık kalıyor ve bu sırada saati gösterebiliyor. Galaxy S7'de IP68 puanına sahip su geçirmezlik de bulunuyor. Galaxy S7'nin yenilenen SIM çekmecesi, 256GB'a kadarki microSD kartlarını kabul ediyor. Bu yüzden yüksek depolama kapasitesine ihtiyaç duyuyorsanız, Galaxy S7 size göre bir telefon olabilir.

Samsung Galaxy S7 Özellikleri

Arayüzde genel anlamda çok küçük değişiklikler olsa da, Samsung bazı ince ayarlamalar yapmış gibi gözüküyor. Örneğin telefondaki simgeler eski modellere kıyasla daha düz olacak. Ayrıca, Samsung, telefonundaki işlemciyi henüz doğrulamamış değil fakat Snapdragon 820 kullanılacağı yönünde güçlü iddialar var. 4GB RAM ile birleştiğinde Galaxy S7'den çok yüksek bir performans beklenebilir.

Galaxy S6, 2550mAh kapasiteli küçük piliyle çoğu kullanıcı için yeteri kadar pil ömrü sunmuyordu. Galaxy S7'nin 3000mAh'lik pilinin bu sorunu çözdüğü umuluyor. Bununla birlikte Galaxy S7'nin "Always On Display" işlevi etkin iken pilin ne kadar dayandığını ayrıntılı testlerimizde görebileceğiz.

Galaxy S7'nin kamera çözünürlüğü 16MP'den 12MP'e düşmüştü. Bu sebeple kamera konusu çok merak ediliyor. Galaxy S7 kamerasının en güzel özelliği kameranın daha çok ışık alabiliyor olması. Bu, düşük aydınlatmada daha iyi görüntüler elde edilebileceği anlamına geliyor. Daha hızlı fotoğraf çekmek de, yeni gelen sensörle mümkün oluyor. Galaxy S7'nin odaklanma hızı, yeni dual pixel sensörü sayesinde Galaxy S6'da olduğundan daha hızlı. Samsung'a göre Galaxy S7, hareket halindeki nesnelere odaklanmada oldukça başarılı.

Akıllı cihazlardaki pil ömrünü artırmak adına çalışmalar yaptığı bilinen Samsung, bu alanda yaptığı deneyler ve araştırmalar sonucunda yeni bir teknoloji geliştirerek pil ömrünü 2 katına çıkararak 21 saat dayanıklı piller üretmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda silikon bazlı anottan yararlanan Güney Kore merkezli teknoloji firması, pilin üzerine ince bir tabaka halinde grafen yerleştirilerek pilin kullanım ömrünü uzatmayı planlıyor.

Araştırmacıların gözlemlerine göre şu anda 12 saat kullanılan akıllı telefonlar bu yeni pil teknolojisi sayesinde 21 saat kullanılabilecek. Ancak hala Ar-Ge aşamasında olan bu teknolojiyi yakın zamanda Samsung cihazlarda görmek pek mümkün görünmüyor.

Samsung Galaxy S7 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Fiyat bilgisi henüz açıklanmamış olan Galaxy S7, 11 Mart 2016’da ön siparişe çıkacak. Galaxy S7'nin Mart ortalarında tüm dünyada belirli bölgelerde satışa sunulması planlanıyor. ABD ve Avrupa'da yapılacak ön-siparişlerle birlikte Gear VR'ın ücretsiz dağıtılacağı dedikodusu da doğru çıkmış bulunuyor. Samsung etkinlikte Galaxy S7 telefonlarıyla birlikte yeni 360 derecelik kamerası Gear 360'ı da tanıttı. Yeni kamera, 15MP'lik iki balık-gözü lensiyle 30MP'e kadar video ve fotoğraf yakalayabiliyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler