YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung Galaxy S6 serisinden rekor bekliyor
Samsung Galaxy S6 serisinden rekor bekliyor
12 Nisan 2015 11:17
Samsung, büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Galaxy S6 ve S6 edge'den rekor bekliyor.

Samsung'un akıllı telefon pazarında gerçek anlamda kırdığı bir rekor varsa o da Galaxy S3 iledir. Analizlere göre bugüne kadar 80 milyon satış rakamına ulaşan modelden sonra Samsung bir daha aynı başarıyı yakalayamadı.

2013 yılında Galaxy S4 ile 100 milyon hedefi koyan firma, 60 milyon sevkiyat rakamını zar zor tutturarak hem analizleri yanılttı hem de tedarik zincirini hayal kırıklığına uğrattı. Bu yıldan sonra da firmanın pazarda sendelemeye başladığını gördük.

Galaxy S5 ile birlikte amiral gemi modellerinin kesin satış rakamlarını açıklamaktan kaçınan Samsung, bu yıl Galaxy S6 serisinden oldukça büyük beklenti içerisine girmiş olacak ki yine etrafına umut dağıtmaya başladı.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre Galaxy S6 serisinin bu yıl rekor sevkiyat rakamlarına ulaşması bekleniyor. Seri için en iyi üretim makineleri geliştirildi ve herhangi bir aksaklık yaşanması istenmiyor. 

JK Shin ayrıca üretim sorunları nedeniyle Galaxy S6 Edge modelinin biraz daha az stoklarda bulunacağını ancak Galaxy S6 modelinin klasik tasarım ve daha ucuz fiyatı ile Edge versiyonunu satış anlamında geride bırakacağını belirtiyor. Shin son olarak bundan sonraki Galaxy cihazlarında Qualcomm yongaları kullanmaktan tamamen vazgeçebileceklerini de ifade ediyor. 

Samsung bu kez beklediği satış rakamlarını açıklamamış ancak daha önceki analizlerde firmanın bu yıl iki model için toplamda 60 milyona kadar çıkabileceği belirtilmişti. Bugün itibariyle satışa sunulan modellerin bir kaç hafta içerisinde ilk rakamları gelmeye başlayacaktır. Ülkemizde de Galaxy S6 2499TL, Galaxy S6 Edge ise 2999TL olarak satışa sunuldu.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler