YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak?
Samsung Galaxy S5 ne zaman çıkacak?
29 Kasım 2013 07:45
Samsung'un amiral gemisinin son ürünü olacak olan Galaxy S5'in üretimine Ocak ayında başlanacağı bildirildi.

Uzun süredir beklenen haber nihayet geldi.

Samsung Galaxy S5'in çıkış tarihi belli oldu. Güney Kore'de yayın yapan ETNews, Galaxy S5'in Ocak ayında piyasaya sunulacağını duyurdu.

ETNews yayınladığı raporda Galaxy S5 üretimine ocak ayında başlanacağını bildirdi. Ocak ayında 800.0000-1.000.000 milyon arası üretim gerçekleştirilecek. Telefonun resmiyet kazacağı dönem olarak gösterilen martta ise bu rakam 8-10 milyon seviyesine yükselmiş olacak.

ETNews ayrıca Samsung'un 2 farklı Galaxy S5 versiyonu üzerinde çalıştığını da duyurdu. Söz konusu modellerden biri “Premium” kategorisinde yer alacak. Samsung bu modelde esnek OLED ekrana ve metal gövdeye yer verecek.

Diğer modelde ise plastik kasa ve esnek olmayan OLED ekran kullanımı devam edecek.Galaxy S5'te yer verilmesi beklenen teknik özellikler; 5-inç ekran, 64- bit Exynos işlemci, optik görüntü sabitleme teknolojisinden yoksun ancak 4K video kaydı gerçekleştiren 16MP çözünürlüklü arka kamera, Android 4.4 KitKat işletim sistemi, TouchWiz kullanıcı arayüzünün yeni versiyonu, 3GB RAM ve 4.000mAh kapasiteli pil. Telefonda yer alacak pilin bu kapasitede olması durumunda en dikkat çeken özellik kuşkusuz pil kapasite olacaktır.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler