YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung-Apple kavgası kızıştı
Samsung, Apple'ın yeni telefonuna karşı hukuk mücadelesi başlatıyor.
Samsung-Apple kavgası kızıştı
05 Ekim 2011 / 17:10 Güncelleme: 05 Ekim 2011 / 17:11

Güney Koreli elektronik devi Samsung, patent ihlaliyle suçladığı Apple'ın yeni telefonu iPhone 4S'nin Fransa ve İtalya'da satışının yasaklanması için hukuk mücadelesi başlatıyor.

Samsung, Apple'ın dün tanıttığı yeni akıllı telefonunun diğer ülkelerde de yasaklanması için hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Firma, yayınladığı açıklamada "Apple'ın göz göre göre fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini ve teknolojilerinden haksız bir biçimde faydalandığını" iddia ederek mülkiyet haklarını korumakta kararlı olduklarını belirtti.   

Samsung sözcüsü James Chung, iPhone 4S satışlarının mahkeme emriyle yasaklanması için bugün başvuruda bulunacaklarını söyledi. 

Fransız ve İtalyan yasalarına göre mahkemeler, daha piyasaya bile çıkmamış bir ürünün satışını yasaklama yetkisine sahip. 

Akıllı telefon piyasasını en büyük iki rakibi olan Samsung ve Apple, Nisan ayından bu yana birbirlerine karşı 10 ayrı ülkede 20'den fazla patent davası açtılar.  

Apple, Eylül ayında Almanya'da Samsung'a karşı açtığı davayı kazanmış ve Samsung'un "Galaxy Tab" tablet bilgisayarların Almanya'da satışı yasaklanmıştı. AA
 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler