YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsung 200 bin doları gözden çıkardı
Samsung 200 bin doları gözden çıkardı
10 Eylül 2017 20:18
Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden Samsung, güvenlik açıklarını kapatmak ve daha güvenli bir hizmet sunmak için telefonlarındaki güvenlik açıklarını bulanlara 200 bin dolar vereceğini açıkladı

Samsung, Galaxy S8 , S8 Plus ve Galaxy Note 8 gibi akıllı telefonların halk tarafından kullanımı güvenli olduğundan emin olmak istiyor. Bu amaçla şirket, hackerlar tarafından kullanılmadan önce mobil cihazları için güvenlik tehditleri bulmak ve ortadan kaldırmak için yeni bir program başlattı.

Milliyet’in haberine göre Samsung, ürünlerinin güvenlik açıklarını keşfedenlere 200 bin dolara kadar ödül vereceğini açıkladı. Mobile Security Rewards adlı program, aylık ve üç aylık güvenlik güncelleştirmeleri alan 38 adet Samsung mobil cihazını kapsıyor. Bunlar arasında Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy J ve Galaxy Tab serisinde olan cihazlar bulunuyor. Samsung'un amiral gemisi cihazları S8, S8+ ve Note 8 de dahil.

Şirket ayrıca Bixby, Samsung Pay, Samsung Hesabı, Samsung Pass ve diğer hizmetlerde güvenlik açıklarını bulunanları da ödüllendireceğini açıkladı. Ödenen miktar 200 dolardan başlıyor ve bulunan açığa göre değişiyor.

Samsung'un 200 bin dolarlık ödülleri, Microsoft'un Windows 10 güvenlik hataları için verdiği 250 bin dolardan daha düşük bir seviyede kalıyor. Facebook, hataları bulmak için güvenlik araştırmacılarına para verirken, Google da bir program başlattı. Apple da 200 bin dolara kadar olan ödülleri içeren bir program başlattı. Tüm bu ödüller, bilgisayar korsanlarına yasal olarak milyonlar dolarlar kazandırırken, tek bir araştırmacı bile 225 bin dolar kazanabiliyor.

 // Porti
Para istemiyorum... 1. Mikrofon, 2. Kamera, 3. İşletim sisteminin kendisi, 4.samsun, 5. Google. Babanızın oğlu yapmış gibi rahat kullananlara helal olsun. Her türlü aileden olmuşlar.... Şaka şaka... Uyduruyorum bitarafımfan... Akıllı telefon böyle şeyler yapar mı... Ne de olsa bizden akıllı....
10 Eylül 2017 23:27
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler