YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte twitter hesabı ile okul tatil ettiler
Sahte twitter hesabı ile okul tatil ettiler
07 Ocak 2015 23:00
Yurt genelindeki yoğun kar yağışı nedeniyle birçok okul tatil edildi. Kayseri'de ise, ilginç bir olay yaşandı ve Kayseri Valisi adına açılan sahte twitter hesabı ile Kayseri'de okulların tatil edildiği duyuruldu.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, twitterdan adına açılan sahte hesapla yapılan okulların tatil duyurusu üzerine yaptığı açıklamada, açılan hesabın kendisiyle ilgisinin olmadığını duyurdu.

Yoğun kar yağışı sonrasında okulların son durumunu, tatil olup olmadığını twitter hesabından da duyurarak vatandaşları bilgilendirmeye çalışan Vali Orhan Düzgün'ün bu durumunu fırsat bilenler OrhanDuzgunV sahte hesabı açtılar.

Bu hesaptan vatandaşların yanlış bilgilendirilmesi sonrasında Vali Orhan Düzgün, kendisine ait hesaptan twit atarak, "OrhanDuzgunV adı ile açılan twitter hesabının şahsımla ilgisi yoktur" yazarak takipçilerini ve vatandaşları uyardı. Vali Orhan Düzgün'ün bu tweeti atmasından sonra sahte hesabın kapandığı ortaya çıktı.

Kayseri'de eğitime kar engeli

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bünyan, Felahiye, Hacılar, İncesu, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Akkışla, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği ifade edildi. 

 

İHA

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler