YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Resmi: iPhone 6C'nin satış tarihi belli oldu
Resmi: iPhone 6C'nin satış tarihi belli oldu
23 Aralık 2015 07:25
Galaxy S7'nin hemen ertesinde bir bomba haber de iPhone cephesinden geldi!

Hemen bir önceki haberimizde Galaxy S7'nin çıkış tarihini paylaşmıştık hatırlarsak. İşte hemen akabinde benzer bir haber de Apple cephesinden geldi.

Yine China Mobile'ın resmi bilgilendirmesine göre, iPhone ailesinin maliyet odaklı üyesi iPhone 6C (ya da 7C), Nisan ayı içerisinde satışa sunulacak imiş. Yine listelemeye göre modelin fiyatlandırması en üst segmente giren 3000 yuan ve üzerinde olacak ki bu da minimum 465 dolara karşılık geliyor.

Modelin özelliklerinin ne olacağı henüz kesinleşmediğinden net bir şey de demek imkansız. Son söylentilere baktığımızda karşımıza 4-inç'lik (1136x640) ekran, Apple A9 işlemcisi, 2GB RAM ve TouchID çıkıyor ki bize pek de mantıklı gelmiyor açıkçası. Bize kalırsa 4-inç'ten biraz daha büyük bir ekran ile Apple A8 işlemcisi ile gelecektir. 2GB RAM ve Touch ID ise mantıklı görünüyor. Selefinden farklı olarak plastik yerine metal kasa deniliyor ki bu da kabul edilebilir.

Evet; bekleyip görelim bakalım. Bu arada iPhone 7'nin çıkışı her sene olduğu gibi Eylül sonunda gerçekleşecek onu da hatırlatalım bu vesileyle.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler