YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PlayStation ve Xbox'a siber saldırı
PlayStation ve Xbox'a siber saldırı
16 Ocak 2015 23:34
Microsoft'un ve Sony'nin oyun sitelerine yapılan siber saldırıyla bağlantısı olduğundan şüphenilenbir İngiliz vatandaşı, polis tarafından gözaltına alındı.

İngiliz polisi, Microsoft'un Xbox Live ve Sony'nin PlayStation ağlarına düzenlenen siber saldırılarla bağlantısı olduğundan şüphenilen İngiliz vatandaşı 18 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığını duyurdu.

Polisten yapılan açıklamada, siber suç timleri tarafından bu sabah İngiltere'nin Liverpool kentindeki bir adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan İngiliz vatandaşının, bilgisayar korsanlığı ve bilgisayar materyallerine izinsiz erişim suçundan gözaltına alındığı kaydedildi.

Liverpool polisi, gözaltının gerçekleştiği operasyonunun, İngiltere'deki siber suç birimleri ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından ortak olarak düzenlendiği bilgisini verdi.

Microsoft'un Xbox Live ve Sony'nin PlayStation ağlarına geçen Noel Bayramında düzenlenen siber saldırıdan yaklaşık 160 milyon kullanıcının etkilendiği bildirilmişti. Saldırıyı hacker grubu Lizard Squad üstlenmişti.

Microsoft'un Xbox ağının 48 milyon, PlayStation sisteminin ise 110 milyon abonesi bulunuyor.

 

AA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler