YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Periscope, 10 Milyonu Devirdi!
Periscope, 10 Milyonu Devirdi!
13 Ağustos 2015 11:08
Son zamanların popüler uygulamalarından biri haline gelen Periscope, artan kullanıcı sayısı ile haber konusu oldu. İşte detaylar...

Son zamanların popüler uygulamalarından biri haline gelen Periscope, artan kullanıcı sayısı ile haber konusu oldu. İşte detaylar... Sosyal medyanın gün geçtikçe yaygınlaştığı ve fark edilmeden Dünya'yı çevrelediği şu günlerde, Facebook ve Twitter gibi mecralar dışında Pericope gibi farklı uygulamalar da hayatımıza girer oldu. Canlı yayın yapmamızı sağlayan Periscope, fotoğraf ve video paylaşımı konusunu aşarak işi anlık hale getirmesi ile ön plana çıkıyor. Başlarda çizgisini tek başına çizen uygulama, zaman geçtikçe gösterdiği performans ve elde ettiği potansiyel güç sonrasında Twitter tarafından satın alınmıştı. Şimdilerde Twitter markasının altında hizmet veren Periscope, açıklanan bilgilere göre 10 milyon üye sayısına ulaşmış durumda.

Bu bilgiyi bizzat doğrulayan uygulamanın hem CEO'su hem de kurucularından olan Kayvon Beykpour, toplamda 10 milyonu aşkın hesabın bulunduğunu dile getirdi. Günlük 2 milyondan fazla aktif kullanıcının olduğunu belirten Beykpour, her gün 40 yıl uzunluğunda yayın izlendiğini aktardı. Türkiye'de de popüler olmaya başlayan Periscope, bir yandan da yayın hakları ihlali ile konuşuluyor. Zira anlık yayınlar ile telif ihlallerinin önünü açan uygulama, bu nedenle son zamanlarda tartışılır oldu.
 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler