YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özlü: Sikorsky helikopterleri Türkiye'de üreteceğiz
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Sikorsky tipi helikopterler TSK'nın en çok tercih ettiği helikopterdir. Helikopter firmasıyla bir anlaşmamız var, bu helikopterlerin Türkiye'de yapımına yönelik olarak. 109 helikopteri Türkiye'de üreteceğiz"
Özlü: Sikorsky helikopterleri Türkiye'de üreteceğiz
07 Temmuz 2016 / 08:54 Güncelleme: 07 Temmuz 2016 / 13:27

Düzce'nin Yığılca ilçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, burada vatandaşların sorunlarını dinledi, ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi paylaştı.

Daha sonra Akçakoca ilçesine geçen Özlü, belediye önünde gerçekleştirilen bayramlaşma programının ardından, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'yi makamında ziyaret etti.

"Sikorsky helikopterleri Türkiye'de üreteceğiz"

Burada, Giresun'da düşen askeri helikoptere ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Özlü, şunları kaydetti:

"Bunlar Sikorsky tipi helikopter. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin elinde en çok tercih edilen helikopterdir. Sikorsky helikopter firmasıyla bir anlaşmamız var, bu helikopterlerin Türkiye'de yapımına yönelik olarak. 109 helikopteri Türkiye'de üreteceğiz, 3,5 milyar dolar projemiz var. Bu proje devam ediyor. Bu ay Amerika'ya bir ziyaretimiz var. Amerika'da Sikorskyüretim yerini göreceğiz. Bir pilotun en çok tercih ettiği helikopterdir. Hangi pilotu çağırırsan çağır 'Sikorsky helikopter' der. Diğer helikopter markalarından önde gelir."

Bakan Özlü, helikopterin düşmesine ilişkin, "Sanki bana kullanım hatası gibi geliyor. Uygunsuz hava şartlarında kullanım hatası gibi geliyor. Normalde bu helikopterler son derece güvenilir. Sonderece tercih edilen helikopterlerdir. Envanterimizde çok sayıda var." ifadelerini kullandı.

Özlü, daha sonra ilçe merkezinde esnafları ziyaret ederek bayramlaştı, vatandaşlarla sohbet etti. 

 

AA

 // Cepni52
Skorsky uretecemize kendi uretimimiz atak uretimi uzerinde dursak daha iyi olmazmi bizim icin kendi malimizi gelistirsek satsak milli menfaatlar icin...
07 Temmuz 2016 20:14
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler