YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
OLED ekran iPhone 7’ye yetişmeyebilir
OLED ekran iPhone 7’ye yetişmeyebilir
01 Aralık 2015 07:34
Apple'ın bir sonraki iPhone'da LCD ekran yerine yüksek kontrastlı OLED ekranlara geçiş yapacağı bir süredir iddia ediliyordu. Ancak yeni dedikodulara göre etkileyici siyahlara sahip OLED ekranlar, iPhone 7'ye yetişmeyebilir.

Japonya merkezli Nikkei Asian Review'a göre Apple için ekran üreten firmalar, OLED'e geçişin 2018'de gerçekleşeceğine dair bir bilgilendirme aldılar. LG'nin Apple'a sağlayacağı OLED ekranlar üzerinde çalışmalara başladığı söyleniyor, ancak yine de iPhone 7'ye olacak yüksek talebin karşılanması zor. Bu yüzden rapor, LCD ve OLED ekranlı iki farklı iPhone modeliyle karşılaşabileceğimizi ileri sürüyor.

iPhone için OLED ekran üretebilecek firmalar arasında Samsung, Sharp ve Japan Display bulunuyor. Apple'ın OLED ekran konusunda çözmesi gereken bir sorun da var: Bu ekranların LCD ekranlara göre daha çabuk "eskidiğine" inanılıyor. Rapora göre Apple, bu sorunu çözmek üzere üreticilerle birlikte çalışıyor.

Geçişin yapılacağı tarih 2018 olarak göründüğünden iPhone 7'nin yine LCD ekranla gelmesi muhtemel. Elbette Apple, zaten iyi olan LCD ekranının renk isabeti, kontrast oranı gibi özelliklerini iyileştirmeye devam edecek. Ancak OLED ekranlı iPhone 7 için şimdilik çok fazla hayal kurmamakta fayda var.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler