YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nokia'nın o telefonu Apple ve Samsung'a fark attı
Nokia'nın o telefonu Apple ve Samsung'a fark attı
06 Ekim 2015 07:05
Dünyanın en çok satan telefonu şaşırttı, Samsung veya Apple’dan bir telefon beklenirken geçmiş yılların efsanesi Nokia 1100’ın satış rakamlarının yanına dahi yaklaşamadılar.

Günümüzün en büyük akımı yeni cep telefonu sahibi olmak gün geçtikçe yeni özellikler eklenerek piyasalara farklı modeller sunulması bu ihtiyacımızı karşılamak için eskileri yenileriyle değiştirme ihtiyacı sunuyor.

Üstelik eskiler ne kadar yeterli olsalar da yeni cihazlar raflarda yerini alınca değiştirme isteğimizi kontrol edemiyoruz. Sebebi ise en iyiye sahip olma arzumuz. Peki en büyük teknoloji devlerinin satış oranlarını merak ettiniz mi?

Günümüzün en popüler iki markası olan iPhone ve Samsung akıllı telefon piyasasında rakiplerine fark atarken dünyanın en çok satan telefon listesinde yer alamaması şarşırttı.

Yayınlanan son rakamlara göre dünyanın en çok satan cep telefonu Nokia 1100 oldu. Şimdiye kadar 250 milyondan fazla satan Nokia 1100, Finlandiyalı şirketin batma aşamasına gelmeden önce epey sırtlamış bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Listenin ikinci sırasında ise yine bir Nokia, hatta 1100’ın kardeşi 1110 bulunuyor. O da yaklaşık 250 milyon satış adedine sahip ve listenin anca sonlarına doğru karşımıza çıkan Apple ve Samsung’a adeta fark atmış durumda o yılların en popüler cep telefonu olan Nokia 1100 ve üst serisi karşısında hiç bir rakip bulunmadığı için tüm dünyaya hizmet vermişti.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler