YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nokia Apple'a özendi, akıllı saat çıkardı!
Nokia Apple'a özendi, akıllı saat çıkardı!
04 Ocak 2016 23:45
Akıllı cihazlardan yeni akıllı saatlerin çıkması herkesin farklı tasarımlar yapmasını sağladı. Efsane telefon firması Nokia'nın harekete geçmesine neden oldu.

Nokia'nın cihaz ve servisler departmanını Microsoft'a satması ertesinde bildiğimiz gibi bazı projelere Microsoft çatısı altında devam edilirken bazılarına ise balta indi.

İşte bu baltalananlardan birisi olan akıllı saat projesinin doğmamış çocuğu görüntülendi. Gerçi bundan evvel modele ilişkin bir kaç fotoğraf zaten yayımlanmıştı ama ilk kez 'lansman fotoğrafları' geldi. Tabii gerçekleşmemiş bir lansmandan bahsediyoruz.

Gördüğümüz kadarıyla köşeli tasarımıyla ilk nesil akıllı saatlerin de ilham perisi Nokia imiş ki bildiğimiz gibi Samsung'un ilk nesil Gear'ı olsun (Gear S2 incelemememiz), Apple Watch olsun (incelememiz burada) veya LG'nin ilk akıllı saati G Watch olsun hepsi de benzer bir tasarıma sahipti. Akabinde değişen akımla birlikte bugün artık hepsi yuvarlatılmış tasarıma döndüler. Apple da muhtemelen Apple Watch 2 de döner ve tabii yepyeni bir şey imiş gibi pazarlar.
 
Eğer satışa sunulmuş olsaydı Windows işletim sisteminin muhtemelen saatlere dönük geliştirilecek hafifletilmiş bir sürümüyle gelecek ve Metro arayüzü ile makyajlanacak olan Nokia'nın akıllı saatinde bugününkilere benzer özelliklerin (yani adımsayar, mesaj, bildirim vb.) yanısıra Facebook ve Mix Radio entegrasyonu da olacakmış.

Velhasıl en nihayetinde çıkmadığı için üzerinde çok da durmaya gerek yok.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler