YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müthiş buluş: Duvarın arkasını gösterecek
Müthiş buluş: Duvarın arkasını gösterecek
21 Ekim 2015 17:08
Duvarların arkasında kalan görüntüyü 3D modelleme yöntemi ile çizen kamera, şimdiden teknoloji dünyasını hareketlendirdi. Duvarların arkasında duran ve görünmeyen cisimlerin görünmesini sağlayan bu harika kamera çok sevilecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nin özellikle bilim mühendislik ve ekonomi konularındaki başarılarıyla tanınan teknik üniversitesi Massachusetts Institute of Technology tarafından geliştirilen yeni bir kamera herkesi şaşırtacak.

Teknoloji gündemine bomba gibi düşen kameranın süper özelliklerinden sadece birisi duvarın arkasındaki cisimleri gösteriyor olması. Herkesin dikkatini çekmeyi başaran bu kamera mikrodalgadaki sinyalleri kullanarak çalışıyor. Duvarların arkasında duran ve görünmeyen cisimlerin görünmesini sağlayan bu harika kamera çok sevilecek.

Duvarların arkasında kalan görüntüyü 3D modelleme yöntemi ile çizen kamera, fotoğraf kalitesinde olmasa dahi arkada bir canlının olup olmadığını algılayabiliyor ve basit grafiklerle bunu gösterebiliyor.

Şu an düşük çözünürlükte bir görüntü elde edebilen ve MIT tarafından geliştirilen bu özel kamera, standart kameraların tersine elektronik dalgalardan daha fazla yararlanıyor ve bu sayede düşük çözünürlüklü de olsa bir görüntü elde edebiliyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler