YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Milli piyade tüfeği MPT-76'yı ABD de istiyor, Şili de'
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından üretilen milli piyade tüfeği MPT-76'nın talipleri artıyor. Yabancı ülkelerin ilgi gösterdiği MPT-76'ya ABD, Şili, Azerbaycan gibi ülkelerden talep olduğu bildirildi.
'Milli piyade tüfeği MPT-76'yı ABD de istiyor, Şili de'
20 Mart 2016 / 20:18 Güncelleme: 20 Mart 2016 / 20:20

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından üretilen milli piyade tüfeği MPT-76'ya ABD, Şili, Azerbaycan gibi ülkelerden talep olduğu bildirildi.

MKEK Silah Fabrikası Üretim Şefi Mehmet Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Yan Sanayi Yerlileştirme Zirvesi kapsamında Tekirdağ'da milli silahları gururla tanıttıklarını, en çok ilgiyi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yeni piyade tüfeği MPT-76 ile keskin nişancı tüfeği Bora 12'nin gördüğünü söyledi.

Geçmişte ordunun kullandığı G3 piyade tüfeğiyle ilgili yapılacak değişiklikleri Almanya'ya bildirmek zorunda olan bir ülkeden, kendi milli silahlarını üreten bir ülke konumuna gelindiğini vurgulayan Demirel, "MPT-76'ya aşırı derecede talep var, en büyük talep de ABD'den. 

Bunun yanında Azerbaycan gibi ordusunu bununla donatmak isteyen birçok ülke var, Şili de bunlardan biri. Tabii ki bizim kuruluş felsefemiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bize vermiş olduğu felsefe, TSK'nın gerekli olan silah ihtiyacını karşılamaktır. Birinci önceliğimiz her zaman TSK'dır." diye konuştu.

nato.jpg

....
 // Adıyaman'lı Akın
Azerbaycan'daki Azeri Askerleride bizim askerimizdir. Öncelik Türkiye ve Azerbaycan olmalı....
21 Mart 2016 02:19
İmla kuralları
 // Sami Ç
De bağlacı kesme işaretiyle ayrılmaz.
Doğrusu "ABD de istiyor ..." olacak. Türkçe bilen yok mu orada?...
21 Mart 2016 00:43
 // isa
Nato testleri mecburumuki!!!...
21 Mart 2016 00:02
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler