YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Microsoft'tan büyük yenilik
Microsoft'tan büyük yenilik
19 Ağustos 2015 16:43
Microsoft, Internet Explorer'ın tüm sürümlerinde bulunan bir güvenlik açığı için yeni bir güncelleme yayınladı. Microsoft geliştiricileri yep yeni yaması ile yine teknoloji, gündeminde yerini aldı.

Microsoft güncellemelerine büyük bir hızla devam ediyor. Gücellemelerin yanısıra bazı kullanıcılara özel olarakta yama çıkartan Microsoft geliştiricileri yep yeni yaması ile yine teknoloji, gündeminde yerini aldı.

Microsoft, Internet Explorer'ın tüm sürümlerinde bulunan bir güvenlik açığı için yeni bir güncelleme yayınladı. Sözkonusu açığın saldırganlar tarafından kullanıldığında, kullanıcıyla aynı yetki seviyesini saldırgana sunduğu söyleniyor.

Microsoft'a göre güncelleme, "özel hazırlanmış bir web sayfası" yoluyla kullanılabilen güvenlik açığını kapatıyor. Açık, saldırgana PC'nin kullanıcısıyla aynı seviyede yetki verdiği için, kullanıcının yönetici haklarına sahip olması, zararın boyutunu büyütebiliyor.

Güncelleme, Windows Update üzerinden otomatik olarak sunuluyor. Ancak isteyenler, yamayı Microsoft'un sayfasından da indirebiliyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler