YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Microsoft Türkiye, senaryolara cevap verdi
Microsoft Türkiye, senaryolara cevap verdi
Microsoft Türkiye, senaryolara cevap verdi
12 Eylül 2008 / 20:32 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Her yıl aynı gün MSN'e giremeyen kullanıcılar, 11 Eylül'ün arkasında yatan bir sır perdesi olup olmadığını merak etti. Microsoft Türkiye, cevap verdi


Dün ShiftDelete.net'te yayınlanan haber anında mesajlaşma yazılımı MSN'i kulllanan teknoloji tutkunlarına heyecanlı dakikalar yaşattı. Bunun nedeni, Amerika'nın en acı günlerinden biri olan 11 Eylül'de, yine bir Amerikan şirketi olan Microsoft'un bu popüler servisinin çalışmamasıydı.


Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl da yine 11 Eylül'de yaşanan bu sorun, akıllara bazı soru işaretleri getirmişti. Microsoft Türkiye, bu senaryolara cevabı kısa sürede verdi. Firmanın, teknoloji sitesine yaptığı açıklama şöyle.


İşte O Açıklama


Dün akşam saatlerinde bazı kullanıcılarımızın, Messenger servisine bağlanamadıklarının farkına varılmıştır. Sorunun kaynağı belirlenmiş ve iki saat içerisinde duruma çözüm getirilmiştir.


Bugün tekrar ortaya çıkan bu sorun, tarafımızca mümkün olan en kısa sürede çözümlenmektedir. Kullanıcılarımıza, bu konudan kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntümüzü iletiyoruz ve onlara göstermiş oldukları anlayış için teşekkür ediyoruz.


Microsoft Türkiye


Bu açıklamanın üzerinden kısa süre sonra ikinci bir bilgi daha geldi ve firma şunları aktardı;


"10 ve 11 Eylül tarihlerinde Windows Live Messenger kullanıcılarımızın küçük bir kısmını etkileyen iki kesinti yaşanmıştır.


Donanım sorunlarından kaynaklanan bu kesintilere derhal müdahele edilmiş ve sorun giderilmiştir. Hizmetlerimizin devamlılığı, Microsoft olarak bizim en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve kullanıcılarımıza en yüksek hizmet kalitesini sağlamak hedefimizdir.


Kullanıcılarımıza, bu kesintilerden kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntülerimizi bildiririz."


Bu açıklamalarla beraber, MSN için 11 Eylül senaryoaları bir yıl daha rafa kalkmış olacak. Bakalım, gelecek yıl aynı tarihte bu sorun, yeniden gündeme gelecek mi?

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler