YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Microsoft, Cortana'nın iOS sürümünü başlattı
Microsoft, Cortana'nın iOS sürümünü başlattı
30 Kasım 2015 10:36
Microsoft, sesli asistan Cortana'nın iOS versiyonu için test sürecini başlattı.

iPhone'ların Siri'sinin rakibi Cortana'nın iPhone beta kayıt sürecinin üzerinden bir aydan kısa bir süre geçmesinin ardından, Microsoft teste ilgi gösteren kullanıcılara uygulamayı yaymaya başladı.

Microsoft'un sanal asistanı Cortana Almanya-Brezilya maçının sonucunu çok önceden doğru bildiMicrosoft'un sanal asistanı Cortana Almanya-Brezilya maçının sonucunu çok önceden doğru bildi

Erken yapı, uygulamaların genel kullanıma açılmadan önce test edilebilmesini sağlayan geliştirici odaklı bir hizmet olan TestFlight aracılığıyla dağıtılıyor.

Microsoft, sesli asistan Cortana'nın iPhone cihazlar üzerinde nasıl çalıştığını görmek ve sorgulara nasıl tepki vereceğini gözlemlemek için bu test sürecine büyük önem veriyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Cortana genel kullanıma açık bir beta sürüm arcılığıyla Android platformuna gelmişti. Bu nedenle Google ve Apple'ın mobil platformları için Cortana'nın resmi sürümlerinin yayınlaması artık an meselesi.

MICROSOFT CORTANA NEDİR?

Cortana, Windows Phone'u ve daha sonraları belki de Windows'u da kontrol etmenin yepyeni bir yolunun kod adı. Sesinizi algılayacak, sorularınıza cevap verecek, cihazınızı kontrol edecek ve belli zamanlardaki ihtiyaçlarınızı tahmin edecek.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler