YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahkemeden Kanalahaber.com ile ilgili skandal karar!
Soma'daki bir eylemle ilgili haber yapan sitemiz Kanalahaber.com Cumartesi akşamı mahkemenin aldığı hatalı bir kararla erişime engellendi. Sitemiz, gerekli girişimlerin yapılmasının ardından Pazar gecesi erişime tekrar açıldı.
Mahkemeden Kanalahaber.com ile ilgili skandal karar!
16 Haziran 2014 / 13:20 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 14:29

Cumartesi akşamı adeta bir hukuk faciası yaşandı.

Soma'da yaşanan bir olayla ilgili haber yapan Kanalahaber.com mahkemenin aldığı hatalı bir kararla engellendi. Girişimlerimizin ardından sitemiz Pazar gecesi erişime açıldıysa da ortaya çıkardığı tahribatın nasıl telafi edileceği tamamen soru işareti...

Olay şöyle gerçekleşti:

Soma'da yaşanan maden faciasıyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber yayınladık. Habere konu olan kişi mahkemeye başvurarak ilgili haberin yayından kaldırılmasına yönelik karar çıkarttı. 29 Mayıs'ta verilen karar 14 Haziran'da tarafımıza tebliğ edildi.

Kararın sitemize tebliğ edilmesinin ardından ilgili içerik 14 Haziran'da yayından kaldırıldı. Skandalın birinci ayağı  burada devreye girdi. Mahkeme, ilgili içeriğin yayından kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol dahi etmeden siteye erişimin engellenmesi kararını verdi.

Skandal burada başka bir boyuta ulaştı. Zira engellemenin  - mahkeme kararına uyulmaması halinde - sadece ilgili haberin linkine yapılması gerekiyordu. Skandallar silsilesi burada da devam etti ve sitemiz tamamen erişime engellendi.

Mahkemenin verdiği erişimin engellenmesi kararı Cumartesi günü uygulandı. Burada da skandalın ikinci ayağı devreye girdi. Zira erişimin engellenmesi kararı tebliğ dahi edilmeden haftasonu olmasına rağmen uygulandı. Böylelikle yetkililere ulaşıp konu ile ilgili bilgi almak  epey zaman aldı. Kanalahaber.com'a neden girilemediği sorusu uzunca bir süre cevap dahi bulamadı.

Uzun uğraşlar sonucu erişime engelleme kararı veren mahkemeye yapılan itiraz sonucu karar tekrar değerlendirildi ve verilen hatalı karar düzeltilerek ilgili kurumlara tebliğ edildi.  Verilen hatalı karar sonucu Kanalahaber.com'dan özür dileyen yetkililer siteyi tekrar erişime açtı.

Saygılarımızla

KANALAHABER.COM

Hak Arayın
 // DADAŞ
Muhtemeldirki Kurumunuzun Avukatları Konu Üzerinde Çalışıyordur Ancak Site Takipçileri Olarak Şahsım Adına Yetkililerinden Ricam Bu Hukuksuzluğun Üzerine Gidiniz Hangi Kurum Hangi Kuruluş Olursa Olsun Yaptığı Bu Adaletsizliği Yanlışlık Oldu Mantığıyla İzah Etmemeliler Yaptıkları Yanlışlığın Bedelini Bulundukları Makam ve Mevkileri Terk Ederek Telafi Edebilirler Bu Terki Sağlayınız' ki Birdaha Yanlışlık Oldu Mantığı Yürümesin....
16 Haziran 2014 Pazartesi 17:58
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler