YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lütfi Elvan'dan çarpıcı açıklamalar: Neden ASELSAN?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ASELSAN'daki şüpheli ölümlerie ilgili olarak, "Neden ASELSAN, neden hepsi intihar? Bunlar detaylı olarak araştırılmalı" dedi.
Lütfi Elvan'dan çarpıcı açıklamalar: Neden ASELSAN?
21 Ocak 2015 / 14:08 Güncelleme: 21 Ocak 2015 / 14:26

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı.

ASELSAN'daki şüpheli ölümlerin kapsamlı olarak araştırılması gerektiğini söyleyen Elvan, ciddi sorunların olduğunu belirterek "Yüzlerce şirketimiz var, neden ASELSAN?" diye sordu.

İşte Elvan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Bunlara neden intihar deniyor

"Neden ASELSAN? Benim kafama takılan soru bu. Ve bunların hepsine neden intihar deniyor? Buna anlam vermek mümkün değil. ASELSAN'ın diğer kurumlarımızdan bir farkı mı var? Türkiye'de onlarca, yüzlerce kuruluşumuz, şirketimiz var. Bu şirketlerimizde olmuyor da, neden ASELSAN'da oluyor? Kafamızda elbette ciddi bir soru işareti var. Bu konu geçmişte intihar ettiği söylenenler dahil çok kapsamlı, detaylı ince ayrıntılarıyla araştırılması gerektiğini düşünüyorum. 

Çok vahim bir durum var

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan TİB'deki dinlemelerle ilgili, ''Ortada çok vahim bir durum var. Bu son derece üzücü. Bu işi kim yaptıysa bu işin sonuna kadar gidilmeli ve kim yaptıysa bunun hesabını vermeli. Burada kriptolu telefonlar başta olmak üzere dinlemeler yapılmış. Bu ulusal güvenliğimizi ilgilendiren bir durum. Bir Cumhurbaşkanını dinlemek casusluktan başka bir şeyle ifade edilemez.'' dedi.

"TİB binası yıkılacak demedim"

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı binasının yıkılacağına dair bir ifadesinin olmadığını da belirten Elvan, ''Geçmişte çok iyi niyetlerle kurulmuş bir kurum. Buranın yeniden yapılandırılması gerekiyor. Buranın yerinin değiştirilmesi gerektiğini yine ifade ediyorum. Burayla ilgili neler yapılması konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle TİB'le ilgili bir tasarı hazırladık. Maalesef Bakanlar Kurulu'nun yoğunluğundan ötürü bu görüşülemedi. Ama çok yakında bu tasarı görüşülecek ve karara bağlanacak.'' diye konuştu.

"Geçmişe dönük işlemleri tamamen silmişler" 

Geçmişe yönelik tüm iş ve işlemlerin tamamıyla silindiğini ve ortadan kaldırıldığını gördüklerini belirten Elvan, ''Bir hafta önce hangi uzmanın hangi işleri gerçeleştirdiği kayıt altında. Silinen kayıtlara ait CD'lerin büyük bir bölümü parçalanmış durumda. Bu CD parçaları kurumumuz tarafından inceleniyor.'' dedi.

Twitter ofis açacak mı? 

Twitter ile ilgili erişim engelleme noktasında zaman zaman sıkıntı yaşandığını söyleyen Elvan, Twitter'ın Türkiye'de ofis açma konusunun gündemde olmadığını belirtti.

İnternet fiyatları daha da ucuzlayacak

İnternet fiyatları ile ilgili rekabeti artırıcı ve fiyatları da aşağı çekecek çalışmaların yürütülmesi noktasında talimat verdiğini söyleyen Elvan, internet fiyatlarının düşmeye devam edeceğini söyledi.

Uçak fiyatlarına da indirim gelebilir

Uçak bilet fiyatlarında kaldırılan ''tavan'' fiyat uygulamasının yeniden getirilip, getirilmeyeceği ile ilgili bir fomül önerdiğini söyleyen Elvan, ''Formül kapsamında belirttiğim bir üst fiyat vardı onun üzerine çıkılmaması gerektiğini söyledim. Bunun da üzerine çıkılmadı. Ama gelinen nokta için yeniden arkadaşlarla konuşmak için biraraya geleceğim.'' dedi.

 

HABERTÜRK

sayın bakan...
 // atiker
önemli projelerde çalışan personelin daha korunaklı evlerde ve güvenlikli sitelerde kalması gerekmezmi esalsan çalışanları için kurumunun sınırları içerisinde yapılacak özel güvenlikli evlerde kalsa daha iyi olmazmı son ölen mühendisin kaldığı ev içler acısı kenar mahalle dandik bir ev devlet böyle insanları özel korumalı bu insana tuzak kurularak öldürüldü bu işi yapanlar işlerinde uzman ve dış kaynaklı yapılar ince ve hassas bir durum devletimizin bu durumu çözmesi lazım bu ilk değil sonda olm...
21 Ocak 2015 Çarşamba 14:37
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler