YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Los Angeles'ta sanal gerçeklik fuarı düzenlendi
Los Angeles'ta sanal gerçeklik fuarı düzenlendi
25 Ocak 2016 09:48
Sanal gerçeklik teknolojisinde yeni ürünler, ABD'n,in Los Angeles kentinde düzelenen fuarda tanıtıldı.

Alanında dünyanın en büyüğüolan Los Angeles Sanal Gerçeklik (VRLA) fuarına aralarında Starbreeze Studios, 360Heros, Epic Games, Survios, Virtuix, Otoy, ve Crytek’inde bulunduğu 70’in üzerinde firma katıldı.

Teknoloji meraklılarının 360 derece görüş açısı ile oyun deneyimi yaşamalarına imkan veren fuarda ziyaretçiler, sanal gözlük üreticisi Oculus’unNisan ayında piyasaya sunulacak olan modeli Rift , Google Cardboard ve Samsung Gear VR’ın güncellenmiş versiyonlarıve HTC’nin yeni sanal gözlük modeli Vive Pre gibi yeni ürünleri deneme fırsatı buldu.

Sektör uzmanlarının son gelişmelere dair bilgi verdiği sunum ve panellerin de yapıldığı fuarda, tanıtımı yapılandijital film kamerası teknolojilerinde önemli projelere imza atan Radiant Images firması tarafından geliştirilen 17 kameralı Mobius POV sanal gerçeklik kaskı ve Pufferfish tarafından üretilen 360 derece küre ekran projeksiyon sistemi ilgi çekti.

Çip üreticisi Advanced Micro Devices (AMD) sponsorluğunda gerçekleşen fuar her yıl, sanal gerçeklik teknolojisi, oyun endüstrisi ve eğlence sektörünün üretici dehalarını teknoloji meraklılarıyla bir araya getiriyor. 

 

AA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler