YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
LG G5'ten ilk görüntü geldi!
LG G5'ten ilk görüntü geldi!
14 Ocak 2016 08:32
LG'nin yeni amiral gemisinden ilk görüntü geldi. Güzel haber bataryanın değiştirilebilir oluşu!

21 Şubat tarihinde özel bir tanıtım düzenleyeceğine yönelik bilgilendirmeyi teknoloji dünyasına geçen LG'nin o gün tanıtacağı akıllı G5 mi olacak yoksa örneğin G Flex 3 gibi bir diğer üst segment temsilcisi mi olacak bilmiyoruz ancak muhtemelen bu çeyreğin sonunda satışa sunacağı yeni tepe seviyesi G5'e yönelik şimdiye kadarki en büyük sızıntı geldi.

İlk olarak kaynağımızın CNet'in G. Kore ayağı olduğunun altını çizelim. Bildiğimiz gibi kendileri teknoloji dünyasının en yüksek kredisine sahip isimlerinden birisi haliyle dikkate almakta fayda var. Dahası LG G5'in prototip formdaki ön üretimlerinden birisini gördüğünü ve onun üzerinden konuştuğunu belirtiyor ki bu daha da önemli.

Önce sızıntının sahibi olan Matt Kim'in render'ını paylaşalım ardından detayları aktaralım:

1-20160114083309.jpg

Tamamıyla metal kasayla geleceği belirtilen G5, selefinden farklı olarak bu defa yuvarlatılmış arka kapak ve hafif eğimli form yapısıyla değil doğrudan düz bir tasarımla geliyor. Gördüğümüz gibi kenarlarında hafif eğim yuvarlak hatlı köşelerle tasarlanan modelin ses tuşları da yine selefinden farklı olarak arkada değil sol kenarda konuşlandırılmış.

En önemli detay ise bataryanın halen değiştirilebilir oluşu. Ki bu da LG'ye amiral gemisi modelini tak/çıkar pille üreten tek ana akım üretici unvanını kazandırıyor. Değişen ve incelen kasada bunu başarabilmek için farklı tasarım şemaları deneyen LG mühendislerinin vardığı nihai form yapısı şarj soketinin bulunduğu alt kısmı çıkarılabilir biçimde tasarlamak olmuş.

Burayı çıkarttığımızda pili de kolaylıkla yuvasından ayırabiliyoruz. Sonra yedek pilimizi takıp yuvayı yeniden yerine sokuyoruz.

Bunların haricinde yine görselden çıkarttığımız üzere parmak izi okuyucusuyla donatılan cihazın kamerasında ise çift LED flaş ve lazer otomatik odaklanma kullanılmış.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler