YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Lego' telefon Ocak'ta çıkıyor
'Lego' telefon Ocak'ta çıkıyor
16 Nisan 2014 16:33
Google gelecek sene piyasaya sürmeye hazırlandığı modüler telefonun tasarımlarını paylaştı. Telefonun parçaları kullanıcının isteğine göre değişebiliyor.

Google merakla beklenen modüler telefon projesinin detaylarını paylaştı. "Project Ara" adı verilen telefon, Android işletim sistemiyle çalışacak ve kullanıcının ihtiyacına göre ana bir çerçeveye takıp çıkarabileceği modüllerden oluşacak.

Google geçen hafta program geliştiricilerinin projeden faydalanmalarını sağlamak için modül geliştirme setini paylaşmıştı. 

Ocak'ta piyasada 

Bu sene Temmuz ve Eylül aylarında gerçekleşecek geliştirici konferanslarının ardından telefonun Ocak 2015'te piyasaya çıkması bekleniyor.

Fiyatı 50 dolar

Piyasaya çıkacak telefonun başlangıç kitinin fiyatının 50 dolar olacağı belirtildi. Ancak telefonun son satış fiyatının ne olacağı henüz belli değil. 

Modüler teknoloji

"Ara"nın modüler yapısı sayesinde kullanıcılar telefonlarını diledikleri gibi kişiselleştirebilecek. Örneğin, detaylı fotoğraflar çekmek isteyen bir kullanıcı telefonuna daha güçlü bir kamera parçası eklerken uzun pil ömrüne önem veren bir başkası bunun yerine telefonuna güçlü bir batarya ekleyebilecek.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler