YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lada Vesta Türkiye satışı iptal mi?
Lada Vesta Türkiye satışı iptal mi?
07 Aralık 2015 08:31
Lada Vesta Türkiye satışı iptal edilecek mi? Lada Vesta'yı almak isteyenler, aracın Rusya'dan Türkiye pazarına gireceği tarihi bekliyor. Rusya ile yaşanan krizin ardından Rusya'nın yeni otomobili Lada Vesta Türkiye'ye gelir mi? sorusuna cevap aranıyor.

Rusya'nın ürettiği Lada Vesta'nın Türkiye'ye girmesi bekleniyor. Fakat son yaşanan krizin ardından Lada Vesta Türkiye satışı iptal mi? sorusunun cevabı merak ediliyor.

Türkiye ve Rusya arasındaki kriz nedeniyle Lada Vesta Türkiye'ye gelir mi? Konuyla ilgili henüz Lada Vesta yönetiminden açıklama gelmezken şuan için Türkiye'de satışların yapılacağı söyleniyor

LADA VESTA KAÇ PARA OLACAK?

Son zamanlarda çıkan 25 bin TL’ye sıfır araba dedikodularıyla gündeme gelen Lada yeni modellerini bir bir gün yüzüne çıkarıyor.
 
Bunlardan en dikkat çekeni şüphesiz Lada Vesta. En başta belirtmekte fayda var, Lada Vesta fiyatı henüz netleşmedi. Bu aracın Rusya’daki satış fiyatını baz alarak ve Türkiye’deki vergileri de ekleyince yapılan hesaplamalarla 28-29 bin TL çıkıyor. Lakin bu kesinlikle net bir fiyat değil. Sizler gibi bizde büyük bir merak içinde bekliyoruz. Herhangi bir farklı politika izlenmezse 30 bin TL’yi geçmemesi gerekir.
 
Lada Vesta şimdi karşımıza daha detaylı fotoğraflarla çıktı. Bordo renk çok yakışmış. Fiyatı her ne kadar kesin olmasa da bu araç ekonomik bir rakamla ülkemizde satışa çıkarsa büyük bir fırtına yaratacaktır.

LADA VESTA TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK? 

Lada Vesta Türkiye’ye 2016 yılında giriş yapacak. Bu konu Lada yetkilileri tarafından açıklandı. Kalina ve Granta modellerinin 2015 sonuna kadar ülkemize gelmesi bekleniyor. Ayrıca Kalina ve Granta modellerinin de ilk canlı görüntüleri elimize ulaştı sırasıyla sizlerle onları da paylaşacağız.
 
Lada Vesta’nın yeni fotoğraflarında dikkatimizi çeken ilk şey iç tasarım oldu. Dış dizayna göre iç konsolda gayet başarılı duruyor. Ayrıca Lada Vesta otomatik ve düz vites seçeneklerine sahip.

SERİ ÜRETİME NE ZAMAN GEÇİLECEK?

AvtoVAZ Başkanı Bo Andersson test üretimin seri üretim öncesi bir hazırlık olduğunu söyledi. Rusya’nın yeni model araçlarının üretimi ile ilgili takvimin planlandığı şekilde ilerlediğini ifade eden Andersson, “Lada Vesta modellerin üretimi için özel bir alan oluşturduk. Bunun için şirket 5 milyar ruble (76,6 milyon dolar) ek yatırım yaptı?” dedi.

RENAULT'A BENZİYOR

Renault-Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarının ortak ürettiği Xray modeli Renault Sandero ve Renault Duster modellerinin izlerini taşıyor. Xray modelinde standart olarak sunulan donanımlar arasında, Rusya’da çok tercih edilen sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunuyor. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1,4 turbo 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak.

Rusya otomobil sektörü büyük beklenti içinde.

 // Umut
2016 deniyor ama 2018 oldu nerdeyse ses seda yok. Bu araç gelse bile 60 binden aşağı fiyat vermezler turkiye de....
18 Ekim 2017 21:46
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler